Örnek Resim

842 okulda manevi sancı

Haziran’da Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla yaşama geçirileceği duyurulan okullarda ‘Manevi Danışmanlık  Projesi’ ÇEDES, okulların açılmasıyla tekrar gündeme getirildi. Tepkiler de beraberinde geldi

842 okulda manevi sancı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haziran’da okulların kapanmasına sayılı günler kala ÇEDES projesi kapsamında okullara manevi danışman atanacağı açıklandı. Pilot il Eskişehir ve İzmir’de tepkiler yükseldi. Yaz tatilinin ara girmesiyle konu rafa kalktı. Okulların yeniden açılmasıyla 842 okula atanacak manevi danışman konusu yeniden gündeme geldi. İzmir’in hemen hemen tüm ilçelerinde ÇEDES’e karşı imza kampanyaları, yürüyüşler, protestolar düzenlendi. Daha hiçbir okula manevi danışman atanmazken, protestoların azalmasıyla danışmanların göreve başlaması bekleniyor.

yenikiraz.com internet sitesinden Semi Tektaş’ın haberine göre, ÇEDES kapsamında; imam, vaiz, din hizmeti uzmanı ve Kur’an kursu hocalarının ‘Manevi Danışman’ tanımıyla derslere girip eğitim vermesi, İzmir’de protokolün henüz uygulanılmaya başlanmadığı belirtilirken önümüzdeki günlerde uygulamanın başlaması öngörülüyor.

Geçtiğimiz aylarda Resmî Gazete’de yayımlanan karara göre ÇEDES projesi kapsamında “Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum” projesi adı altında İzmir’deki 842 okula ‘Manevi Danışman’ atanmasıyla ilgili tepkiler, okulların açılmasıyla arttı.

Resmî Gazete’de yayımlanan karara göre ÇEDES projesi kapsamında “Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum” projesi adı altında İzmir’deki 842 okula “Manevi Danışman” atandı. ‘Manevi Danışman’ olarak atanan ÇEDES projesinin amacı, il ve ilçe bazındaki yetkililere gönderilen evraklarda, “Öğrencilerimizin ‘millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren fertler olmalarına’ ayrıca çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı; millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi kendi yaşantılarında inşa etmiş; akl-ı selim, kalb-i selim ve zevk-i selim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamaktır” şeklinde anlatılıyor.

842 okulda manevi sanci miting

842 okulda manevi sancı

Yorumlar kapalı.

Örnek Resim
Örnek Resim