ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Ankara’da çok güzel istişareler gerçekleştirdik

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken Brüksel'de Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşme gerçekleştirdi. Blinken, "Önemli, çok değerli bir NATO müttefiki olan Türkiye ile yaptığımız iş birliği için müteşekkirim" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Ankara'da çok güzel istişareler gerçekleştirdik
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Brüksel’deki NATO Karagahı’nda gerçekleştirdiği görüşmeye dair açıklama yaptı.

Blinken, “Açıkçası Gazze’de hepimizin mücadele etmeye çalıştığı bir kriz var. (NATO’nun) Haziran ayındaki zirveye ve 75. yıl dönümüne doğru ilerlerken, İsveç’in katılımı da dahil olmak üzere NATO olarak birçok meselemiz var. Diğer konuların yanı sıra Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik devam eden saldırganlığı da var. Tüm bu konulara dair bakış açılarımızı paylaşma fırsatı bulduğum için müteşekkirim. Önemli, çok değerli bir NATO müttefiki olan Türkiye ile yaptığımız iş birliği için müteşekkirim” ifadelerini kullandı.

Fidan ise görüşmede, “Bugün NATO Bakanlar Toplantısı’na katılmak için buradayız ve gündemimizde çok önemli konular var. Çok samimi ve net görüşmelerde bulunacağımızdan eminim. Dostluğumuza ve iş birliğimize gerçekten değer veriyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Ankara’da çok güzel istişareler gerçekleştirdik

Yorumlar kapalı.