Örnek Resim

Başkan Görkem Duman’dan miniklere destek

Buca Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, Betontaş Çınar Anaokulu’nun öğrenci kapasitesini artırdı.

Başkan Görkem Duman’dan miniklere destek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anaokuluna üç yeni sınıf daha ekleyerek önümüzdeki eğitim öğretim yılında toplam 110 öğrenciye hizmet verecek olan Buca Belediyesi, tadilat çalışmalarını başlattı. Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Buca’nın minik yürekleri bizlerin en kıymetlileri. Onlar için en iyisi olsun diye çabalıyoruz” dedi.

TADİLAT ÇALIŞMALARI
Okul öncesi dönemde ailelere ekonomik yük olmadan güvenli ve kaliteli hizmet sunan Betontaş Çınar Anaokulu’nda tadilat çalışmaları başladı. Buca Belediyesi iştiraki BUCAMAR tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, anaokuluna miniklerin keyifle vakit geçirebilecekleri yeni bir bahçe alanı ve üç yeni sınıf eklendi. Çalışmaları yerinde inceleyen Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, fiziksel değişikliklerin yanı sıra eğitim programını da yenilediklerini belirtti.

BUCA’NIN MİNİK YÜREKLERİ 
Başkan Görkem Duman, belediye olarak okul öncesi dönem çocukları için ücretsiz Yarı Zamanlı Eğitim Merkezleri ve uygun fiyatlı Çınar Anaokulları ile hizmet verdiklerini hatırlatarak şunları söyledi: “Anaokullarımız ve Yarı Zamanlı Eğitim Merkezlerimizin temel amacı, çocuklarımızın gelişiminde önemli bir yeri olan okul öncesi eğitimini uygun koşullarda almalarını sağlamaktır. Bu anlamda, alanlarında uzman öğretmenlerimizin eşliğinde çocuklarımıza Türkçe dil öğretimi, fen, matematik eğitimi, İngilizce derslerinin yanı sıra bilişsel etkinliklerle harmanladığımız geniş ve renkli bir eğitim programı sunuyoruz. Buca’nın minik yürekleri bizlerin en kıymetlileri. Onlar için en iyisi olsun diye çabalıyoruz.”

110 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ 
Betontaş Çınar Anaokulu, haftanın beş günü tam zamanlı olarak 3-6 yaş grubuna okul öncesi eğitim veriyor. Mevcut öğrenci sayısı eklenen üç yeni sınıf ile birlikte 80 öğrenci daha artarak 110 kişiye ulaşacak. Yeni eğitim sistemi dahilinde kulüp sayıları da çeşitlendirilirken, 3 yaş grubu için uyku sınıfları açılacak. Bucalı minikler, profesyonel eğitmenlerden İngilizce, drama, jimnastik ve spor, dans ve bilim gibi birçok alanda eğitim alabilecek.

ALİ ÖZKAYA 

Başkan Görkem Duman’dan miniklere destek

Yorumlar kapalı.

Örnek Resim
Örnek Resim