Başkan Soyer: 24 saat yaşayan bir Kemeraltı yaratacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer günlük yaşamı etkilememesi için gece başlayan ve sabaha kadar süren Kemeraltı’ndaki altyapı çalışmalarını inceledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Konak ile Kadifekale arasındaki tarihi aksı canlandırma ve bölgenin cazibesini artırma hedefi doğrultusunda Kemeraltı’nda başlatılan tarihi yatırımlar devam ediyor. Altyapı ve üstyapı çalışmalarının beraber ilerlediği Kemeraltı’nda atık su, yağmur suyu ve içme suyu hatları ile aydınlatma, gerilim hatları yenileniyor, yollar beton ile kaplanıyor ve granit döşeniyor. Kemeraltı’nı sık sık ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün tarihi çarşıda saat gece yarısına yaklaşırken yürütülen çalışmaları inceledi.  Kemeraltı turuna İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale, İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Ozan Yılmaz, Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, Konak Mahallesi Muhtarı Tamer Yıldırım ile belediye bürokratları katıldı.

Büyük bir iş yapıyoruz

Çalışmaları yerinde görmek ve gece çalışılan bu zor işte bir nebze de olsa hem esnafa hem de işçilere moral olmak istediklerini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Geçmiş elli yılda Kemeraltı sokaklarında halı altına süpürülen ne varsa tüm sorunları çözüme kavuşturuyoruz. Gelecek 50-100 yılda Kemeraltı’nın sorunları kalkacak. Tabii ki çok zor ve yıpratıcı bir süreç. Esnafımızın anlayışına çok teşekkür ediyorum. Her gün toz duman ile boğuşuyorlar. Kemeraltı’nda yaptığımız bu çalışma da onları derinden etkiliyor. Ama çok şükür esnafımız çok büyük bir anlayışla yanımızda duruyor. Sokakların altındaki bütün altyapıyı değiştiriyoruz. Altyapının ardından yol yüzeyini taşla kaplıyoruz. Büyük bir iş yapıyoruz. İşimiz hiç kolay değil” dedi.

Başkan Soyer: 24 saat yaşayan bir Kemeraltı yaratacağız

Yorumlar kapalı.