Bayram öncesi baklava uyarısı

Kurban Bayramı öncesinde baklava ustası Mahmut Şahan'dan bir uyarı geldi. Şahan, 'Eğer baklava yedikten sonra su içme ihtiyacı duyuyorsanız, içinde glikoz vardır’ şeklinde önemli bir uyarı yaptı.

Bayram öncesi baklava uyarısı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala baklava ustası Mahmut Saman vatandaşları uyardı. Baklava alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Saman, “Günümüzde Gaziantep baklavası yapabilmek için bin 400 liraya kadar antep fıstığının fiyatı çıkıyor. Ucuz baklava alınırsa yenmez. Bugün bin liranın altında alınan hiçbir baklava yenmez. Baklavanın altın sarısı bir rengi olması ve oklavayla açılmış olması lazım. Baklava almadan önce müşterilerin önce kokusuna bakması gerekiyor. Kokladığınız zaman mis gibi tereyağı kokar. Fıstık kokusu gelir. Ucuzlarda bu kokular olmaz.” ifadelerini kullandı.

HASTANELİK OLMAYIN

Vatandaşları bayramda yedikleri tatlıdan dolayı hastanelik olmamaları için uyaran Saman, “Baklavayı yediğinizde eğer susuyorsanız içinde glikoz vardır. Su içme ihtiyacı duymuyorsanız zaten sağlıklı bir ürün olduğunu anlarsınız. Glikoz boğazı yakar. Glikozsuz baklava yediğinizde su içme ihtiyacı duymazsınız. Vatandaşlarımızın bunları dikkat etmesi lazım. Bayramda tatlı yiyeyim derken sonra hastanelik olmasınlar.” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ 

Bayram öncesi baklava uyarısı

Yorumlar kapalı.