Bergama’da Tübitak Bilim Fuarı başladı

Bergama Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek İmam Hatip Ortaokulu'nda 2018 yılında ilk defa düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın üçüncüsünü gerçekleştirdi.

Bergama'da Tübitak Bilim Fuarı başladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bergama Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek İmam Hatip Ortaokulu’nda 2018 yılında ilk defa düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın üçüncüsünü gerçekleştirdi. Okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile birlikte bir ekip çalışması içinde yürütülen projeler çevre okulların ziyareti, farklı okullardan gelen öğretmen ve öğrencilerle geniş kitlelere yayılıyor.

‘UFUK AÇIYOR’

Bergama Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek İmam Hatip Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bugün gençlerimizin hazırladığı projeleri görmek için buradayız. TÜBİTAK’ın Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğu bu iş birliği sayesinde çocuklarımızın gençlerimizin ufkunu açmak için çok büyük bir imkân sağlıyor. Bunun bizim için değeri geçmişte bu imkânların olmayışı ve şu an yürütülmesi. Ülkemizin artık tabanı ve tavanı arasında çok güçlü bağlar bulunuyor. Kurumlarımız birbirine bağlı ve uyumlu hale geldi. Geleceğe çok daha emin adımlarla yürüyen nesiller yetiştirmek üzere bu çocuklarımızla beraberiz. TÜBİTAK’a, Milli Eğitim Bakanlığı’na, Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çok teşekkür ederim. Çok değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize de teşekkür ediyorum. Bizler Türk toplumu olarak bin yıldır  bu topraklarda tutunuyoruz ve inşallah nice nice bin yıllar boyunca var olacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu günlerde değerlerimizi geleceğe taşıyacak olanlar bizden sonraki nesiller olacaktır. Onların yaptığı bu çalışmalar küçük gibi görünen bu projeler ileride çok büyük keşifler sağlayacak” dedi.

Haber Bülteni 

Bergama’da Tübitak Bilim Fuarı başladı

Yorumlar kapalı.