Bornovalı miniklerden türkü şöleni

Bornova Belediyesi’nin kurslarında eğitim alan çocuklardan oluşan koro, Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda konser verdi

Bornovalı miniklerden türkü şöleni
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bornova Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler kapsamında bu kez çocuklar sahne aldı. Belediye bünyesinde eğitim gören minik müzisyenler, “Çocuklardan Türküler” konseriyle izleyicilere keyif dolu bir gece yaşattı. Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşen bu özel etkinlik, Bornovalılar tarafından büyük ilgi gördü.

Bornova Belediyesi’nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’nda eğitim alan kursiyerlerden oluşan Çocuk Korosu, eğitmenleri Melek Koç Barut yönetiminde sahne aldı. Minikler, “Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Kerimoğlu”, “Yüksek Yüksek Tepelere” ve “Mavişelim Mavilim” gibi halk müziğinin unutulmaz eserlerini başarıyla seslendirdi. Toplam 14 eseri büyük bir ustalıkla söyleyen çocuklar, solo performansları, halk oyunları gösterileri ve çaldıkları bağlama ile de dikkat çekti.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki verilen müzik kursları ile Anadolu’nun zengin kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaçladıklarını vurguladı. Başkan Eşki, “Ortaya koydukları performansları ile hepimizi büyüleyen çocuklarımızı kutluyor, onları teşvik eden ailelerine ve özveriyle çalışan eğitmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Bornovalı miniklerden türkü şöleni

Yorumlar kapalı.