CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Barış Eroğlu: İlçeme umut borcum var

CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı olan İnşaat Mühendisi Barış Eroğlu, “Bir hayalim var; doğduğum bu kenti Kuzey Ege Bölgesinin en yaşanılabilir ve marka değeri en yüksek ilçesi yapmak için adayım. Bu, benim ilçeme olan en büyük borcumdur” dedi.

CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Barış Eroğlu: İlçeme umut borcum var
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aliağa’da daha önceki yıllarda belediye meclis üyeliği yapan ve 2014 belediye başkan adayı da olan 43 yaşındaki inşaat mühendisi Barış Eroğlu, konuşmasında neden adaylık için yola çıktığını anlattı.

Adaylık açıklamasını Aliağa’daki İstiklal Caddesi’nde gerçekleştiren İnşaat Mühendisi Barış Eroğlu, kentsel dönüşümü gerçekleştirerek, vatandaşlara sağlıklı konutlar üreteceğini söyleyerek, “Belediyemiz eliyle kuracağımız kooperatiflerle, vatandaşlarımıza uygun fiyatlı konutlar üreteceğim. Belediye çocuk kreşini yeniden açacağım” diyen CHP’li aday adayı Eroğlu, belediyede Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünü kurarak; kadın dayanışma ve yaşam merkezi, eşitlik birimi, çocuk ve gençlik çalışmaları birimi hayata geçireceğim. Bütün Aliağalıların ortak adayı olmak için yola çıktım. Aliağalıların ekonomik ve sosyal sorunlarıyla, ilçemizin özellikle son 10 yılda artarak büyüyen ve kangren olmuş sorunlarını çözmek için adayım. Emek kenti olan Aliağa’mızda emeğin kutsallığına inanan, emekçisi ile omuz omuza çalışan, çalışanına sendikal haklarını vererek iş güvencesi sağlayan, çalışanına değer veren bir yönetim anlayışını hâkim kılmak için adayım” dedi.

“SAHİP ÇIKMALIYIZ”

“Adayımızın üye bazında ön seçim yapılarak belirlenmesi en büyük temennimdir. Genel merkezimiz aday belirleme sürecinde hangi yöntemi kullanacaksa o yöntemi şimdiden kabul ettiğimi beyan ediyorum” diyen Eroğlu, “Gün, kişisel hesapların günü değil, geçmiş kırgınlıkların günü değil. Gün, yaşadıklarımızın farkında olma günü. Gün Aliağa’mıza sahip çıkma günü. Bu bilinçle ve sizlerden aldığım güçle buradayım. Tarlada izimiz, harmanda yüzümüz, cesurca söyleyecek sözümüz, yapacak çok işimiz var. Bugün hepinizin huzurunda belediye başkan aday adaylığı başvurumu yaptım. Belediye başkan aday adaylığına, belediye meclis üyeliği aday adaylığına başvuran ve başvuracak bütün yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Bülteni 

CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Barış Eroğlu: İlçeme umut borcum var

Yorumlar kapalı.