Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'a gidecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapacağı 18. yurt dışı ziyaretinde, Dubai’de düzenlenen İklim Zirvesi’ne katılacak. Bu ziyaret çerçevesinde, Erdoğan’ın çeşitli liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi ve özellikle Gazze’deki son durumu ele alması bekleniyor.

Erdoğan, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı’na katılmak üzere Dubai’ye gidecek ve zirve kapsamında Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadeledeki çabalarını ve aldığı önlemleri anlatacak.

Ayrıca, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki zirve sırasında katılımcılara hitap ederek, iklim değişikliğinin dünya genelindeki yıkıcı etkilerine dikkat çekecek ve bu konuda tüm ülkelerin ortak çalışma gerekliliğini vurgulayacak. Erdoğan ayrıca, Türkiye’nin çevre kriziyle mücadeledeki adımlarını ve “sıfır atık” projesinin önemini vurgulayacak.

Zirve boyunca, Erdoğan’ın farklı ülkelerden devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler yapması planlanıyor. Bu görüşmelerde, uluslararası gelişmelerin yanı sıra özellikle Gazze’deki mevcut durum ve ikili ilişkilerin ele alınması bekleniyor.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidiyor

Yorumlar kapalı.