Cumhurbaşkanı Erdoğan ev sahibine seslendi: Bu ne vicdandır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen "100 Yılı İnşa Edenler, 100 Yılı İnşa Edecekler" başlıklı Öğretmenler Günü Programı'nda ev kirasındaki adaletsizliği eleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan, bir kiracının durumunu paylaşarak, ev sahibinin kiranın 2 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya çıkarmasını insafsızlık olarak niteledi. Cumhurbaşkanı, vicdan eksikliği olduğunu belirterek, konut sorununa devletin çözüm getirdiğini ancak insanların da dayanışma içinde olması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, ev sahibine hitaben, “Sende vicdan var mı?” sorusunu sordu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Mecburen o ilçedeki belediye başkanımızı aradım. Ondan ricada bulunduk. Dedim ki ‘Ya uygun bir kiralık yer bul. Veyahut da bizim TOKİ’nin evleri varsa oradan kendisine bir imkan sağla.’ Bu vicdan… Her şeyi devletten beklemek herhalde olacak bir şey değil. El ele vereceğiz, dayanışma halinde olacağız. Ama ben o ev sahibine, herhalde o da şimdi dinliyordur beni, ‘Sende vicdan var mı?’ diye sormak durumundayım. Bu kadar biz konut yapıyoruz. Bu yaptığımız konutlarla çözüm geliştirmeye çalışıyoruz. Ama insaf ya 2 bin 500’den 7 bin 500’e. Bu ne vicdandır?”

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ev sahibine seslendi: Bu ne vicdandır?

Yorumlar kapalı.