Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Reisi ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Reisi ile telefonda görüştü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşme sırasında, İsrail’in Gazze’ye yönelik hukuksuz saldırıları, Filistinlilere yardım faaliyetleri ve bölgede kalıcı bir ateşkesin sağlanması için atılacak adımlar ele alındı.

İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, liderlerin İsrail’in Gazze’ye yaptığı hukuksuz saldırıları, Filistinlilere yönelik insani yardım çabalarını ve bölgede kalıcı bir ateşkesin sağlanması için atılacak olası adımları görüştüğü belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede özellikle Türkiye ve İran başta olmak üzere İslam dünyasının, İsrail’in Filistin topraklarındaki vahşetine karşı ortak bir tutum sergilemesinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, Türkiye ve İran’ın geçici ateşkesi kalıcı bir barışa dönüştürmek için birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Liderler ayrıca, Türkiye’de düzenlenecek olan Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısının hazırlıkları ve gündemiyle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Reisi ile telefonda görüştü

Yorumlar kapalı.