Depremzede Derneği Başkanı CHP’den aday

İZDEDA Başkanı Haydar Özkan yerel seçimlere katılma kararı aldı. Özkan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ‘baba evine dönüş’ çağrısına vurgu yaparak Bayraklı Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adaylığını açıkladı.

Depremzede derneği başkanı CHP’den aday
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni İzmir Gazetesi’nden Semi Tektaş’ın haberine göre, İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği’nin (İZDEDA) kurucu Başkanı Haydar Özkan, CHP Bayraklı Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdiğini duyurdu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ‘Baba evine dönün’ çağrısına yanıt vererek CHP’ye üye olduğunu belirten Özkan, Bayraklı ilçesinin geleceğine katkı sağlamak amacıyla aday adaylığına soyunduğunu ifade etti.

 

‘ÖZEL’İN ÇAĞRISI’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in çağrısına istinaden böyle bir kara aldığını belirten Özkan, “30 Ekim 2020 tarihinden bugüne İzmir’imizin ve Bayraklı’mızın yükü çok ağır… Yaşadığımız depremin ardından kamu kurumlarımız yaraları sarmak için çalışırken, biz de İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği’ni kurarak İzmirli tüm depremzedelerimizin sesine ses, derdine derman olmaya çalıştık. Bir çoğunuzun tanıdığı üzere, İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği’nin kurucusu olarak depremzedelerimizin haklarını korumak, toplumsal dayanışmayı güçlendirmek için çaba harcadım. CHP Genel Başkan’ımız Sayın Özgür Özel’in baba evine dönüş çağrısı üzerine; yaşamım boyunca oy vermekten onur duyduğum, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılmaya karar verdim. Bu çağrı ve dernek başkanlığı yürüttüğüm süreçte gördüğüm destek, beni Bayraklı Belediyesi Meclis Üyesi aday adayı olmaya yönlendirdi” diye konuştu.

 

BAYRAKLI İÇİN

Özkan Bayraklı için yola çıktığını belirtirken, “Bayraklı’nın gelişimi, yaşam kalitesinin artması ve toplumumuzun refahı için el ele vererek çalışmaya hazırım. Bu yolda ilerlerken şeffaflık, adalet ve katılımcılık ilkelerini temel alacağım, Bayraklı ailemizin her bir ferdinin taleplerini belediye meclisimize taşıyacağım.  CHP çatısı altında aday adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum. Bu süreçte, Bayraklı’nın her kesiminden gelen fikirleri, talepleri ve beklentileri dinleyerek ortak aklı esas alarak hareket etmeyi hedefliyorum. Tüm Bayraklı’lı hemşerilerimden, bu yolculuğumda bana destek olmalarını, fikir ve önerilerini paylaşmalarını diliyorum. Bayraklı’nın geleceği için birlikte çalışarak daha güzel bir yaşam inşa etmek için buradayım” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Haber Merkezi

Depremzede Derneği Başkanı CHP’den aday

Yorumlar kapalı.