Depremzedeleri fahiş fiyatlarla mağdur edenlere rekor ceza geliyor!

Depremzedeleri fahiş fiyatlarla mağdur edenlere rekor ceza geliyor. Deprem bölgelerinde yapılan işlerde ve yapı malzemelerinin satışında haksız fiyat artışları yapanlar artık 3 milyon 300 bin liradan fazla idari para cezasıyla karşı karşıya kalacaklar.

Depremzedeleri fahiş fiyatlarla mağdur edenlere rekor ceza geliyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinde, 11 il büyük zarar görmüştü. Söz konusu süre zarfında yaraların iyileştirilmesi için çalışmalar aralıksız devam etti.

Kalıcı konutların inşası devam ederken, fırsatçılar da ortaya çıktı. Devlet, bu duruma müdahale etti. Yapı malzemelerinin satışında ve yapı işlerinde haksız fiyat artışı yapanlara uygulanacak ceza 10 kat artırıldı.

Yeni düzenlemeye göre, haksız fiyat artışı yapanlara en az 331 bin 270 lira idari para cezası verilecek. Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, şartlara bağlı olarak bu cezayı 3 milyon 312 bin 890 liraya kadar yükseltebilecek.

Fahiş fiyat artışı yapanlara verilen cezanın 10 kat artırılması da içeren kanun teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülüyor. Teklifin önümüzdeki hafta Genel Kurul’da kabul edilerek yasalaşması planlanıyor. Bu düzenlemeyle birlikte deprem bölgesindeki iyileşmenin hızlanması bekleniyor.

Haber Merkezi

Depremzedeleri fahiş fiyatlarla mağdur edenlere rekor ceza geliyor!

Yorumlar kapalı.