Dünya Prematüre Günü’nde Bora’dan doktorlara ziyaret!

Bundan tam bir yıl önce, 6’ncı ayında Medicana International İzmir Hastanesi’nde 670 gram ağırlığında dünyaya gelen Bora Bebek, ona 95 gün kuvözde bakan yeni doğan yoğun bakım çalışanlarını ziyarete geldi.

Dünya Prematüre Günü’nde Bora’dan doktorlara ziyaret!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bundan tam bir yıl önce, 6’ncı ayında Medicana International İzmir Hastanesi’nde 670 gram ağırlığında dünyaya gelen Bora Bebek, ona 95 gün kuvözde bakan yeni doğan yoğun bakım çalışanlarını ziyarete geldi. Dünya Prematüre Günü’ne denk gelen bu buluşma pasta keserek kutlanırken, anne Gülçin Buluk, “Prematüre bebek zayıf ya da hasta bebek demek değil, içeride bir şeylerin yolunda gitmediğini hissedip, dünyaya gelme cesaretini gösteren bebekmiş, onu anladık” dedi.

İzmir’de yaşayan Avukat Gülçin Buluk, hamileliğinin 26’ncı haftasında Medicana International İzmir Hastanesi’nde erken doğum yaptı. 670 gram ağırlığında dünyaya gelen Bora Bebek, hemen aynı hastanede Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde kuvöze alındı. 95 gün boyunca yoğun bakımda tutulan minik savaşçı, yaşam savaşını kazanarak herhangi bir ameliyata gerek kalmadan ailesine kavuştu. Buluk Ailesi, Dünya Prematüre Günü’nde Medicana International İzmir Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu. Birlikte pasta keserek bu özel günü kutlarken, Gülçin ve Deniz Buluk çifti bebeklerine özenli yaklaşımları için doktor ve hemşirelerine teşekkür etti.

“MÜCADELECİ BEBEKLER”

Anne Gülçin Buluk, “Erken doğum, bir ölüm kalım savaşı değil, anneliği de bebeği de güçlendiren bir süreç. Risk kavramı yerine pozitif düşünce üzerine yoğunlaşıyor insan. Prematüre ailelerinin moral ve umudu da bu süreçte bebek ve yoğun bakım çalışanları için çok değerli. Aileler, yoğun bakım çalışanlarının ilgi ve sevgisine güvensinler, prematürelerin gücüne inansınlar. Çünkü onlar mücadeleci ve güçlü bebekler” diye konuştu.

Haber Bülteni 

Dünya Prematüre Günü’nde Bora’dan doktorlara ziyaret!

Yorumlar kapalı.