Örnek Resim

Ege Üniversitesi öğrencilerinden “Yeni Balıklar” projesi

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencileri, bitirme projelerini Akdeniz Koruma Derneği’nin (AKD) ekosistem restorasyonu programı olan 'Yeni Balıklar' için hazırladılar. Öğrenciler, bu projelerini AKD yönetimi ve bölüm öğretim üyelerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte sundular.

Ege Üniversitesi öğrencilerinden
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Etkinliğe; Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Belma Fırlar, Bölüm Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Özlem Ataman ve Dr. Öğr. Üyesi Murat Çelik, AKD Yönetim Kurulu ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zafer Tosunoğlu, AKD Denetleme Kurulu Üyesi Nejdet Bozkurt, AKD Genel Sekreteri Gizem Akdoğan, AKD İletişim Sorumlusu Engin Taşkaya, Butik Creative Ajans’tan Gizem Gürocak Akçay ve öğrenciler katıldı.

Akdeniz Koruma Derneği’nin amaçlarından söz eden İletişim Sorumlusu Engin Taşkaya, “AKD olarak Yeni Balıklar projesi kapsamında ekosistem restorasyonunun sağlanmasını, yenebilir istilacı ve yabancı denizel türlerin değer kazanarak tüketiminin artırılmasını ve bu sayede algal habitatlar üzerinde yarattığı baskının azaltılmasını hedefliyoruz. Ege ve Akdeniz sahillerindeki küçük ölçekli balıkçıların da bu türlerden ekonomik gelir elde etmesini önemsiyoruz. Biz sahada bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bununla birlikte, özellikle üniversitelerle yapılan iş birliklerine çok önem veriyoruz. Mezunu da olduğum Reklamcılık Bölümü ile sosyal sorumluluk odaklı ve yaratıcılığa dayalı böyle bir iş birliği yapmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

PROJEYE KATKI SAĞLAYACAK

Reklamcılık Bölüm Başkan Yardımcısı ve AKD Bilim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Murat Çelik ise “AKD ile iş birliği içinde denizde yaşayan istilacı türlerle ilgili olumsuz algıların giderilmesi, topluma tanıtılması ve bu istilacı türlerin ekonomik değere dönüşmesini amaçlayan Yeni Balıklar projesinin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduk. En önemlisi de yakında mezun olarak öğrencilerimizin bitirme projeleri kapsamında sosyal yönü olan Yeni Balıklar konusunda gerçek bir brief üzerinde çalışarak hem bilgilenmeleri hem de AKD için üretmeleri oldu. Öğrencilerimizin, bölümümüzde aldıkları eğitimi, gerçek müşteri deneyimiyle hayata geçirmelerinden ve bunu bir sosyal sorumluluk projesi ile aktarmalarından çok memnunuz. Umuyoruz ki, öğrencilerimizin projeleri hem AKD’nin istilacı türler konusundaki çalışmalarına hem de iletişim çalışmalarına katkı sunar” dedi.

Proje sunumlarının ardından AKD üyeleri ve Reklamcılık Bölümü öğretim üyeleri sunulan bitirme projelerini değerlendirerek, öğrencilere yorumlarını aktardılar. AKD tarafından projeleri ile öne çıkan Magency, Yolo ve Arkhe gruplarına hediyeleri sunuldu. İletişim Fakültesi Derslik Binasının fuaye alanında, öğrencilerin hazırladıkları bitirme projelerinin özetleri kapsamında açılan sergi ile projeler tüm fakülte öğrencilerine açıldı.

BATUHAN VURUŞKANLAR 

Ege Üniversitesi öğrencilerinden “Yeni Balıklar” projesi

Yorumlar kapalı.

Örnek Resim
Örnek Resim