Erdoğan’dan muhalefete tepki: Bölücü örgüte sempati duyanlarla ittifak kurmayı marifet saydılar

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti hedef aldı. Kürsüden, CHP lideri Özgür Özel'e yüklenen Erdoğan, "Bölücü terör örgütleriyle opera dinlemeyi marifet saydılar" diye konuştu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“ÇALIŞAN EMEKLİLERE DE 5 BİN TL VERİYORUZ”

  • Emeklilerimizle ilgili son müjdemizi de paylaştık. 5 bin TL ödeme kararımızı çalışan emeklilerimize de teşmil ediyoruz. Meclisimizin de onayını aldıktan sonra çiftçi ve Bağ-Kur’lular dahil, çalışan tüm emeklilerimize tek seferlik ödemelerimizi yapacağız. 15.2 milyon emeklimizin tamamına bir defaya mahsus 5 bin TL ödemiş olacağız. Kararımızın emeklilerimize tekrar hayırlı olmasını diliyorum.

“MARJİNALLERİN YÜRÜTTÜĞÜ KAMPANYALARIN TEMELİ YOKTUR”

  • İstanbul Sözleşmesi’nden ülkemizin çekilmesine dair marjinal çevrelerin yürüttüğü kampanyaların temeli yoktur. Şiddet meselesini bu sözleşmesi ile irtibatlandıranların amacı kadına yönelik şiddet değil. Bunlar kadına şiddetten rahatsız olsalardı bölücü terör örgütünün kuyruğuna takılmazlardı. Bunların kadın haklarıyla ilgili derdi olsaydı, bölücü alçakların katlettiği kadınlarımızın hatırlarına sahip çıkarlardı.

“MEYDANI BUNLARA BIRAKMAYACAĞIZ”

  • Bölücü örgüte sempatiyle bakanlarla opera dinlemeyi, kahvaltı yapmayı, seçim ittifakı kurmayı marifet saydılar. Şimdi de el etek öptükleri için onur duyduklarını söylüyorlar. Biz şehit analarıyla, Diyarbakır anneleriyle, darbecilere meydan okuyan yiğit kadınlarımızla yol arkadaşlığı yapacağız.
  • İstanbul Sözleşmesi’ni dillerine dolayanların amacı toplumsal yapımızı çökertmektir. Sapkın ve sapık akımların en büyük destekçisi kesimlerin temel hedefi toplumsal yapımızı çökertmektir. LGBT. Çok açık net, bu sapkın sapık akımlar karşısında tek dik duran Cumhur İttifakı’dır, AK Parti’dir. Biz meydanı bunlara bırakmayacağız. Gençlerimizi ifsad etmelerine fırsat vermeyeceğiz.
  • Gençlerimize 150 bin liralık evlilik kredisi imkanı sunacağız. Kredi kullanan gençlerimiz aynı zamanda 2 yıl boyunca aile danışmanlık hizmetinden de faydalanacak. Seçim vaatlerimizden olan Aile ve Gençlik Fonu’nun da hayırlı olmasını diliyorum. Doğalgaz müjdemiz sonrası ilk ay doğal gaz faturasını devlet olarak biz ödemiştik. Nisandan beri mutfak ve su ısıtmaya karşılık gelen 25 metreküplük doğal gaz tüketimini faturalardan düşüyoruz. Bu uygulamayı nisan 2024’e kadar devam ettireceğiz.

“MUHALEFETTE BOLCA AYAK OYUNU VAR”

  • Muhalefette bolca ayak oyunu var. Bizim gündemimizin en başında Türkiye Yüzyılı’nın inşası varken, onların gündeminde bölücü örgütün emrinde olanlarla Meclis’te nümayiş yapmak var. Ne Türk siyaseti ne de Türk demokrasisi böyle bir manzarayı asla hak etmiyor. Milletimiz iktidarı denetleme görevi verdiği muhalefetin pembe dizileri aratmayan hançer siyasetinden artık bıktı usandı. Vatandaş adlarını duymak, yüzlerini görmek dahi istemiyor. Seçim sonuçları açıklandıktan sonra biraz umutlanmıştık. Belki hatalarını anlarlar demiştik ancak batı cephesinde değişen hiçbir şey olmadı.
  • Ağır yenilginin tüm faturasını cumhurbaşkanı adaylarına kestiler. Şimdi de devletin bakanlıklarını dağıttıkları gizli mutabakat konusunda aynı taktiği uyguluyorlar. Haberimiz yoktu diyerek kirli pazarlıklardan kendilerini temize çıkarmaya çalışıyorlar. Utanmasalar seçim gecesi söyledikleri ‘kazanıyor’ yalanını da inkar edecekler. Ama video o kadar güzel bir alet ki, bunlara manevra fırsatı vermedi. CHP’de genel başkanlık koltuğundaki şahıs değişti ama siyaset yapışı değişmedi.

“BİZDEKİ MUHALEFETTEN NE KÖY OLUR NE KASABA”

  • Bizdeki muhalefetten ne köy olur ne kasaba. Bunların ufku ancak buna yetiyor. Biz bunlara bakarak rehavete kapılmayacağız. 31 Mart seçimleriyle ilgili hazırlıklarımızı, yürüteceğiz. Rakiplerimizin karşımızdakiler değil, onları kontrol edenler olduğunu unutmayacağız. Gençler, bugün bir başlık atıyorum: Yeniden İstanbul…
  • Programımız işliyor; Cumhur İttifakı olarak en güçlü şekilde yolumuza devam edeceğiz. MHP ile görüşmelerimiz karşılıklı anlayış temelinde ilerliyor. Cumhur İttifakı’nın 31 Mart seçimlerinden de alnının akıyla çıkacağına inanıyorum.

Haber Merkezi

Erdoğan’dan muhalefete tepki: Bölücü örgüte sempati duyanlarla ittifak kurmayı marifet saydılar

Yorumlar kapalı.