Eski Bornova Belediye Başkanı da yeni Büyükşehir Belediyesi koltuğuna talip!

Eski Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da, İzmir Büyükşehir Belediyesi koltuğu taliplisi. Atila, aday adaylığını açıklamasının ardından, 2 Aralık 2023’te dosya teslimini yaparak, ''Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır'' dedi.

Eski Bornova Belediye Başkanı da yeni Büyükşehir Belediyesi koltuğuna talip!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aysun Güler/ Yeni İzmir Yürüyerek başkanlığa gelen Atila davul ve zurnalarla karşılandı. Vatandaşlar hep bir ağızdan ‘’İzmir Marşı’’nı söyledi. İzmirliler’in de yoğun katılımına tanıklık eden CHP İl Başkanlığı, Olgun Atila’nın aday adaylık için dosyasını teslim aldı.

İZMİR’İN OLGUNLAŞMA VAKTİ

Sivil inisiyatiflerin de katıldığı toplantıya açılan pankartlardan ‘’İzmir’in Olgunlaşma Vakti’’ yazılı pankart oldukça ilgi çekti.

‘’30 İLÇEDE VE BÜYÜKŞEHİRDE CHP BAYRAKLARINI DALGALANDIRACAĞIZ’’

Açılış konuşmasını yapan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu: ‘’Hepiniz hoş geldiniz. Çok önemli bir yerel seçime gidiyoruz. Bu yerel seçim sadece belediye başkanlarını belirlemekle kalmayacak, demokrasiye sahip çıkacağımız, demokrasinin kaleleri olan belediyeleri almaya çalışacağımız bir seçim olacak. İzmir’deki 30 ilçenin tamamında ve büyükşehirde CHP bayrağını dalgalandırmak için hep beraber çalışacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı aday adaylığı için yola çıkan Olgun başkanımız daha önce 5 yıl başarılı bir şekilde Bornova Belediyesi’ni başkan olarak temsil etti. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum’’ dedi.

‘’YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR’’

Olgun Atila kendisini büyük bir coşkuyla karşılayan İzmirlilere aday adaylığını şu şekilde açıkladı: ‘’Hepiniz hoş geldiniz. Duygu insanların en büyük özelliğidir. İnsanlar hisleriyle yaşarlar. İnsanlar duygularıyla ve kalpleriyle yaşar. Önemli olan o duygulara hitap edebilmektir. Değerli hemşerilerim doğduğum büyüdüğüm, çocuklarımı büyüttüğüm güzel İzmir’imizde kutlu bir yola çıktık. Az önce CHP İBB için aday adaylığı müracaatımızı yaptık. Şimdi hep birlikte bizlerle birlikte olmaya var mısınız? Bu yolculukta sizlerle birlikte olmak benim için büyük bir onurdur. Bornova Belediyesi başkanlığını 5 yıl ortak akılla başarılı bir şekilde yürüttük. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.’’

‘’HEPİNİZLE BİRLİKTE KENTİ YÜRÜTMEYE TALİBİZ’’

Atila İzmir’in sorunlarına da değindi ve: ‘’İzmir’imizin sorunlarını biliyoruz. Güvenli yapılar oluşturmak, turizm potansiyelini artırmak, dirençli kentler oluşturmak, depremsel ve iklim krizi gibi olaylara karşı eylem planı yapmak. Tarımsal üretimi ve hayvancılığı kalkındırmak, sanayimizi güçlendirmek için hep birlikte, STK’larımızla, üniversitelerimizle, kent konseylerimizle, muhtarlarımızla kısacası hepinizle birlikte kenti yönetmeye talibiz. Projelerimiz de hazır. Bugünden itibaren otuz ilçemize gidip bütün İzmir’imizin sokaklarını ve değerli insanları ziyaret edeceğiz. Projelerimizi güçlendirip, sizlerden aldığımız destekle geliştirip daha fazlasını yapacağız. Siyasette katılımın ve katılımcılık ilkesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Aday adayı olan bu yolculuğa bizimle birlikte katılacak olan dostlarımıza yürekten başarılar diliyorum. Bu yolculukta gençlerimiz ve kadınlarımızla en ön safta değişim sürecine başladık. Mevlana’nın şu sözünü kendimize şiar edinmeliyiz: ‘Mum olmak kolay değildir. Işık olmak için önce yanmak gerekir.’ İsmetpaşa’nın sözünü burada ben de söylemek istiyorum: ‘Siyaset dostlara tavsiye edilemeyecek kadar zor ve meşakkatli ancak düşmanlara bırakılmayacak kadar da önemli bir iş.’ Bu yüzden herkesi siyaset yapmaya davet ediyorum’’ açıklamasında bulundu.

‘’AHMET PİRİŞTİNA GİBİ BİR BAŞKAN OLACAĞIM!’’

Atila konuşmasında geçmiş bütün meclis üyelerini ve belediye başkanlarını anarak onurlandırdı. Vefat etmiş olanlara rahmet diledi ve konuşmasına şöyle devam etti: ‘Size söz veriyorum. Rahmetli Ahmet Piriştina gibi İzmir aşığı bir belediye başkanı olacağım. İzmir’imiz hoşgörü ve uzlaşının başkentidir. İzmir’imize gelen kısa süre içinde İzmir’in atmosferine ve hoşgörü ortamına alışmakta ve dünya görüşü ne olursa olsun kardeşçe ve huzurla yaşamaktadır. Bu bir İzmir duruşudur ve bu duruşu kaybetmeyeceğiz. İzmir özgür, çağdaştır. İzmir Atatürk’tür, 9 Eylül’dür. İzmir’de hiçbir zaman 9 Eylül ruhunu unutmayacağız. Kısa bir süre önce CHP Büyük Kurultayını yaparak parti içindeki değişimi başlattı. Bu değişim Türkiye’deki değişim hareketinin de öncüsüdür. Genel başkanımızın başlattığı kendi gibi genç, liyakatli, çalışkan arkadaşlarımızla birlikte onun yoldaşı olup yolunda yürümeye hep birlikte sözünü veriyorum. Siz bizi hiç yalnız bırakmadınız. Sizin ve partim sayesinde önce Belediye Meclis üyesi, sonra da Bornova Belediye Başkanı olarak sizi temsil ettim. Sizden aldığım güven ve kararlılıkla her türlü yarışa girmeye hazırım.’’

‘’30 İLÇEYİ VE BÜYÜKŞEHİR’İ ALACAĞIZ’’

Konuşmasının devamında yerel seçimlerin genel seçimlere de hazırlık olduğunu belirten Atila: ‘’2024 seçimleri sadece bir yerel seçim değil aynı zamanda 2028 genel seçimlerine hazırlık. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. İzmir’de rekor bir farkla otuz ilçeyi de alacağımıza inanıyorum. Türkiye için yeni bir siyaset anlayışı ortaya koymamız gerekiyor. Bütün kararlarımızı ortak akılla vermek ilk yöntemimiz. Bundan 10 yıl önce Bornova Cumhuriyet Meydanında bir söz vermiştim. Bizim pozitif ayrımcılığımız kadınlara, gençlere ve engelli kardeşlerimize olacak. Buradan bir kere daha söz veriyorum. İzmir bizim evimiz diyoruz ama Manisa da bizim evimiz Genel Başkanımız Özgür Özel’in evi. Buradan yarattığımız enerjiyle Manisa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine de katkı sunacağımıza inanıyorum. Buradan hepsine selam olsun’’ dedi.

‘’BAŞKAN BİZİM BAŞKANIMIZ’’

Muhabirimizin sorduğu ‘Başkan olduğunuz takdirde neler yapacaksınız’ sorusuna: ‘’işimizi sevgiyle yapacağız ve sevgi kazanacak’’ diyen Atila, Tunç Soyer’in görev süresince yaptıkları sorulduğunda ise ‘‘başkan bizim başkanımız’’ yanıtını verdi.

Eski Bornova Belediye Başkanı da yeni Büyükşehir Belediyesi koltuğuna talip!

Yorumlar kapalı.