Esnaf dijital pazarlarda söz sahibi oluyor!

İESOB- Esnafacanver A.Ş. projesi ile tüm Türkiye’deki esnaf sanatkarlar, online ticaretlerinde büyük avantajlar sağlayacakları alternatif alışveriş sitesine kavuşuyor.

Esnaf dijital pazarlarda söz sahibi oluyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İESOB’den Türkiye’ye örnek olacak projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. esnafpazar adlı online alışveriş sitesi ile yüksek komisyonlar altında ezilen esnafa alternatif ticaret imkanları sunulacak. İzmirli oda başkanlarına yönelik yapılan sunumda projenin detayları ve getirileri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

Alışveriş siteleri aracılığıyla online satış yapan esnafın yüksek komisyonlar nedeniyle mağdur olmasını önlemek adına çalışmalarını yürüten İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), esnafpazar projesi hakkında oda başkanlarına yönelik bir tanıtım gerçekleştirdi.

KOŞULLAR HAFİFLEYECEK

Oda başkanlarına sunum hazırlayan ESNAFACANVER E-ticaret A.Ş. Genel Müdürü Yaşar Yenikale,  amaçlarının online ticaret konusunda esnaf sanatkarların önünü açmak ve online alışveriş siteleri ile çalışan esnafa yeni bir alternatif sunmak olduğunu söyledi. Yenikale, “Esnaf sanatkarları diğer sitelerin ağır komisyon yüklerinden kurtarmak için İESOB ile Esnafacanver e-ticaret A.Ş. tarafından önemli bir projeyi yürütüyoruz” dedi.

ÜÇ ANA PROJE

İESOB Cemal Tercan Konferans Salonu’nda İzmirli oda başkan ve yöneticilerine proje tanıtıldı. İESOB Başkanvekilleri Necdet Heppekcan, Ali Üstün ve İhsan Esen’in oturum başkanlığını üstlendiği toplantıda konuşan Yaşar Yenikale, ‘İstihdamı artırmayı, e-ticaret pazar sitelerinin komisyon baskısından esnafı korumayı, şirketlerin kazançları doğrultusunda esnaf odalarının yetkili kılınmasını arzu ediyoruz. Toplantıda, tüm Türkiye’deki esnafları tek çatı altında toplayarak, kesimin kendine ait bir sistem oluşturmasını hedefleyen www.esnafpazar.com pazaryeri sistemini tanıttık, oda başkanlarının düşünce ve önerileri aldık’ dedi.

Proje hakkında bilgi veren Yaşar Yenikale, ‘www.esnafyemek.comile, gıda sektörünün yükselen komisyonları ve esnaf odalarının çalışan sistem üzerinden hak talep edememesi gibi sıkıntıları gidermeyi istiyoruz. www.rehberegir.com ile,  vergi mükellefi olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin kendilerini tanıtmak, bu amaçla şahsi web siteleri olmasını sağlamak,  aynı zamanda vatandaşın günün her saatinde bakabileceği bir esnaf rehberi hazırlamak ana düşüncemiz.

Sistemimiz hizmetleri alanında kullanımı aktif olan ARMUT firmasının hizmet al – ver sisteminin çalışma koşullarını kullanıyoruz.Şehir fırsatlarını da sisteme dahil ettik, bu şekilde Türkiye’deki tüm hizmet sektörünü tek çatı altında toplamış olduk. Türkiye de aktif çalışan esnaflarımızın tamamının ihtiyaçlarını barındıran sistemimizi, İzmir esnaf teşkilatının seçkin oda başkan ve yöneticilerinin üstleneceği görevlerlegüçlendirmek istiyoruz. Bu proje Türkiye’de esnaf teşkilatının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak tek projedir.’ diye konuştu.

Haber Bülteni 

Esnaf dijital pazarlarda söz sahibi oluyor!

Yorumlar kapalı.