Evi 6’ya bölüp satışa çıkardı

Ekonomide yaşanan dalgalanma ve belirsizlik, konut satışlarını düşürdü. Buna paralel olarak satıcılarda yeni ve çok ilginç yöntemler geliştirdi. Öyle ki; İzmir Karşıyaka’daki bir ev sahibi içinde kiracısı bulunan dairesinin 6’da bir hissesi 640 bin liraya satışa çıkardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniizmir.com Yazarı Sıla Arabacıoğlu’nun haberine göre; Enflasyon karşısında alım gücü her geçen gün daha da düşen vatandaşın, konut alımı hayal oldu. Satıcılar ise yeni yöntemler geliştirmeye başladı. 1 Ağustos’ta yayınlanan ilana göre Karşıyaka’da Bahriye Üçok Mahallesi’nde 3+1 dairenin içinde kiracısı varken 6’da bir hissesi 640 bin liraya satışa çıkartıldı. İlanın açıklama kısmında ise “Kentsel dönüşüm sürecinde mevcut lokasyonu itibarı ile yatırımcısına kazandıracak konumdadır” ifadeleri kullanıldı.

evi 6ya bolup satisa cikardi ekran goruntusu 2023 08 10 112954

FİYATLAR ŞAŞIRTTI

İzmir’de konut fiyatları aldı başını gitti. Konut satışı ve kiralama yapılan web sitelerindeki fiyatlar şaşırttı. Karşıyaka Nergiz’de 2+1 evler ortalama 3 milyon, olurken bazı semtlerde 50 milyon lirayı aştı. Buca’da öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Buca Tınaztepe’de 1+1 evler ise 2 milyona yaklaştı.

‘FİYATLAR ARTACAK’

Konut satışlarının düşeceği öngörüsünde bulunan İzmir Emlak Komisyoncuları Başkanı Mesut Güleroğlu, “Satışlarda yaklaşık yüzde 70 düşüş var. Konut fiyatlarındaki artış önümüzdeki günlerde devam edebilir” dedi. Piyasayı seçim dönemi, dolardaki baskı, faiz oranları ve kredi limitlerinin kötü etkilendiğinin altını çizen Güleroğlu, “Vatandaşlar bu sebeplerden ötürü 2’nci el konut almaktan uzak duruyor ve satışlar da bu yüzden düşüyor. Merkez Bankası, muhtemelen faiz arttırmaya da devam edeceği için emsallerini gördüğümüz üzere konut fiyatlarında artış yaşanacaktır. Bu yüzden bugün konut fiyatları ucuzken almak avantajlı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Evi 6’ya bölüp satışa çıkardı

Yorumlar kapalı.