Eymen bebek davasında Yargıtay kararını verdi

İzmir'de 5 yaşındaki Eymen Durak'ın ormanda ölü bulunmasına ilişkin davada Yargıtay, Durak'ın annesi Mine Durak ile Serkan Elçetin'e verilen hapis cezalarını onarken, ikilinin "müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak" suçundan yargılanmasına da başlandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de 5 yaşındaki Eymen Durak’ın ölü bulunmasıyla ilgili haklarında ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ile 37’şer yıl hapis cezaları verilen anne Mine Durak ile sevgilisi Serkan Elçetin’in “müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak” suçundan da 10’ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

İzmir 32. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık anne Mine Durak, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Taraf avukatları ile Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Diğer sanık Serkan Elçetin ise SEGBİS’de yaşanan sorun nedeniyle duruşmaya katılamadı.
Söz verilen tutuklu sanık Mine Durak, diğer sanık Serkan Elçetin ile olaydan önce yaklaşık 2- 3 yıl birlikte yaşadıklarını, oğlu Eymen Sadık Durak’ın da bir süre kendileriyle kaldığını söyledi.
Serkan Elçetin’in uyuşturucu kullandığını ve çektiği görüntüleri kendisine göstermediğini savunan Durak, “Serkan Elçetin’in benim oğluma yönelik cinsel istismarı olmuş. Ben bunları daha sonra öğrendim. Ben oğlumun görüntülerini çekmedim. Bu şekilde görüntüleri Serkan çekmiş olabilir. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum.” dedi.
HABER MERKEZİ

Eymen bebek davasında Yargıtay kararını verdi

Yorumlar kapalı.