Fenomen Eylül Öztürk’ten mal varlığına el koyma iddialarına ilk açıklama

Dilan-Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından, sosyal medya fenomenleri arasında yer alan Eylül Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 14 kişinin mal varlıklarına el konulması, kamuoyunda geniş yankı buldu. Haklarında soruşturma başlatılan isimlerden Eylül Öztürk, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, bu sürecin kendisi için çok zorlayıcı olduğunu belirtti.

Fenomen Eylül Öztürk'ten mal varlığına el koyma iddialarına ilk açıklama
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eylül Öztürk, çalışanlarının mağdur olduğunu ifade ederek maddi ve manevi zorluklar yaşadıklarını dile getirdi. Ayrıca, hakkında henüz kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadığına vurgu yaparak basında yer alan haberlerin suçlu ilan edilmiş gibi algılanmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Öztürk, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili dostlar, gündemdeki konu ile ilgili ufak bir açıklama yapmak istiyorum. Zaten saat burada 3 oldu ve beni de uyku tutmadı. Biliyorsunuz ki bir fotoğraf karesinden yola çıkılarak o fotoğrafta bulunan hem influencer olan hem de ticari faaliyette bulunan herkes hakkında soruşturma başlatılması kamuoyu tarafından gündeme getirildi ve son derece normal olarak akabinde bu soruşturma başlatıldı. Süreci merak edenler için hemen aktarayım; avukatım tarafından sunulan görüş, bu soruşturmanın, içine dahil olan şüpheli sayısı ve kapsamına göre, uzunca bir süre devam edeceği yönünde.

Fakat beni üzen ayrı noktayı da sizinle paylaşmak istiyorum. Bilindiği üzere, kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadıkça hiç kimse suçlu ilan edilememesine rağmen, basında yer alan haberlerde sanki hakkımızda bir mahkumiyet kararı varmış gibi hareket ediliyor. Bu benim açımdan baş etmesi çok zor bir süreç. Kendinizi bir an olsun benim yerime koyun. Düşmanımın yaşamasını istemem gerçekten.”

Haber Merkezi

Fenomen Eylül Öztürk’ten mal varlığına el koyma iddialarına ilk açıklama

Yorumlar kapalı.