Gaziemir’de Yaz Okulu kursiyerleri sahneye çıktı

Gaziemir Belediyesi’nin Cumhuriyet Semtevleri’nde düzenlediği ve 24 farklı branştan kursun bulunduğu Yaz Okulu’na katılanlar, bu kurslarda öğrendiklerini sergiler ve sahne gösterileriyle ortaya koydu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziemir Belediyesi’nin kadınların ve çocukların sosyalleşmelerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Cumhuriyet Semt Evleri’nde düzenlediği eğitimler hızla devam ediyor. Semtevlerinde yıl boyunca çocuklar ve kadınlar için özel kurslar ve etkinlikler düzenleyen belediye, çocukların yaz tatili daha verimli geçirmeleri için Yaz Okulu düzenledi. 24 branşta kursun düzenlendiği Yaz Okulu’na katılan çocuklar, kurslarda öğrendiklerini aileleri için sergiledi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte çocuklar kurslarda öğrendiklerini, gösteriler ve sergilerle izleyenlerin beğenisine sundu. Büyük bir heyecanla öğrendiklerini sahneleyen çocukları aileleri de gururla ve mutlulukla izledi.

 

“24 kursumuz da dolu dolu geçti”

Etkinlikte konuşan ve “Gaziemir Belediyesi denilince herkesin aklına sosyal belediyecilik ile kadına ve çocuğa verilen önem geliyor. Bu imajımızla gurur duyuyoruz” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Halil Arda, “Sosyal belediyecilik anlayışımızın en önemli unsurları Gaziemir Destek Eğitim Kursu ve Cumhuriyet Semtevleri’nin verdiği hizmetlerden binlerce vatandaşımız yararlanıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Cumhuriyet Semtevlerimizde kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha aktif olmaları için verdiği hizmetler hızla devam ederken yaz kurslarıyla hem kadınların hem de çocukların öğrenme süreçlerini devam ettiriyoruz. Çocuklarımızın eğlenerek öğrenmeleri, yaz aylarını boş geçirmemeleri için düzenlediğimiz birbirinden yaratıcı ve eğitici kurslarımızı bizzat ziyaret ettim. Neşeli Haritalar dersinden, satranca, çocuk yogasından, model uçağa, matematikten, pilatese kadar her biri harika kurslardı… Hocalarımızın büyük emekleriyle eğitim verdikleri 24 kursumuz da dolu dolu geçti, geçmeye devam ediyor. Bizler sosyal hizmet bakış açısı ile engelliyi, kadını ve çocuğu ön planda tutan, dezavantajlı vatandaşların yanında olan sosyal belediyecilik anlayışı ile ilçemizi yönetmeye devam edeceğiz. Kadınların hem sosyal hem hukuki anlamda gelişmesi ve özgürleşmesi için çalışmaları artıracağız. Cumhuriyet Semtevleri’nde kadınların sosyalleşebildikleri, becerilerini geliştirdikleri el sanatları kurslarını da geliştirerek devam edeceğiz. Çocuklarımızın beklentilerini de göz önüne alarak tatil dönemlerinde çocuklarımıza özel eğitici ve eğlendirici kurslarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.

Gaziemir Belediyesi Basın

Gaziemir’de Yaz Okulu kursiyerleri sahneye çıktı

Yorumlar kapalı.