‘Hakkımız olmasına rağmen atanamıyoruz’

Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde atama sorununa dikkat çekti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzman çavuş olarak görev yapmış ve görevlerini kendi istekleriyle sonlandırmış eski uzman çavuşların atanma sorununa dikkat çekti.

Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, şu şekilde konuştu:

Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Çavuş Kanununun 5’inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Çavuş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92’nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az (7) yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir.” denilmektedir.
Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler.2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya mutakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlarda hak kaybına uğramıştır.Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır.Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, vb şeklinde olumsuz yanıt vermektedirler.
Yaşanan mağduriyetin bitirilmesi ve Kahramanların haklarının teslimi için bir defaya mahsus olmak üzere 3173 sayılı kanunda belirtilen atama şeklinde yada 6191 sayılı kanuna tabi Sözleşmeli Erlerin kamuda istihdamı yönünde hazırlanan yönetmelik benzeri bir yönetmelik ile kamuda Memuriyete Atanmalarının Devletimiz eliyle yapılmasını istiyoruz. Saygılarımla arz ederim.

HABER MERKEZİ

‘Hakkımız olmasına rağmen atanamıyoruz’

Yorumlar kapalı.