HEDEP’ten Erdoğan’a ’50+1′ yanıtı: Erdoğan’ın oyları düştüğü için…

HEDEP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları Oruç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği yanıtta, "Erdoğan'ın oyları düştüğü için Anayasa'da oynama meselesine ihtiyacımız yoktur" diye konuştu.

HEDEP'ten Erdoğan'a '50+1' yanıtı: Erdoğan'ın oyları düştüğü için...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları Oruç, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘yüzde 50+1’ çıkışına ilişkin konuşan Oruç, “Erdoğan Anayasayı buruşturulacak kağıt, canı istediğinde oynanacak bir oyuncak zannediyor. Ey Erdoğan, 50+1’i sen getirdin, tek adam rejiminin inşa edilmesi için otoriter yönetimin öncülüğünü yaptı, onun şahsi öncülüğü de senin şahsında cisimleşmiştir” diye konuştu.

Oruç devamında “Bizim için 50+1 demek erkek+erkek demektir. Bu 40+1’e de inse erkek+erkek demektir. O nedenle bizler HEDEP olarak bütün siyasi partilerin doğrudan temsil hakkını savunduğumuzu buradan ilan ediyorum. Demokratik bir sisteme ihtiyacımız var, Erdoğan’ın oyları düştüğü için Anayasa’da oynama meselesine ihtiyacımız yoktur” dedi.

“KAYYUMCU ZİHNİYETTEN HESAP SORACAĞIZ”

Yerel seçimlere ilişkin de konuşan Oruç, “Önümüz yerel seçim. Lütfen hız kesmeden seçim yarın olacakmış gibi hep birlikte çalışmalarımızı sürdürelim” ifadelerini kullandı.

Oruç “Kayyumcu zihniyetten hesap soracağız. Bizim olanı geri alacağız. Belediyelerimizi yeniden inşa edeceğiz. Kadın odaklı yerel yönetimlerin nasıl olacağını Türkiye ve dünyaya bir kez daha göstereceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

HEDEP’ten Erdoğan’a ’50+1′ yanıtı: Erdoğan’ın oyları düştüğü için…

Yorumlar kapalı.