Hikmet Çetin, Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi

Eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, “Kılıçdaroğlu partiye Deniz Baykal’dan bile daha fazla zarar veriyor” sözleri nedeniyle Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerinin ardından özür diledi.

Gazeteci Fatih Altaylı, dünkü yazısında Hikmet Çetin’in CHP’ye yönelik ifadelerini aktarmıştı. Çetin, “Kılıçdaroğlu CHP’yi çok fazla sağa çekiyor. Keşke SHP’yi kapatmasaydık. Keşke Sosyal Demokrat Halkçı Parti’yi CHP ile birleştirmeseydik. Bugün SHP kalsaydı. Bugün böyle bir partiye ne kadar ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Kılıçdaroğlu partiye Deniz Baykal’dan bile daha fazla zarar veriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Bu sözlerinin yankı bulmasının ardından Diken’in Ankara Temsilcisi Altan Sancar’a konuşan Çetin, “Maksadını aşan bu ifadeler nedeniyle genel başkandan özür diledim. Kamuoyundan özür diliyorum” açıklamasını yaptı.

Bugün ise Fatih Altaylı, Çetin’in Kılıçdaroğlu’ndan özür dilediğini bildirdi. Çetin, Altaylı’ya yaptığı açıklamada, “Maksadını aşan sözler söylemiş olabilirim. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan özür dilerim” dedi.

CHP yönetiminden Çetin’e bazı sitem ve eleştiriler gitmiş olabileceğini belirten Altaylı, “Sevgili Hikmet Abi, bunları yazarak seni zor duruma düşürdü isem ben de senden özür dilerim. ‘Fatih, bunlar ardamızda’ deseydin, emin ol yazmazdım” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Hikmet Çetin, Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi

Yorumlar kapalı.