İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan terör açıklaması

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı gerçekleştirdiği operasyonlar hakkında bilgi verdi

Ali Yerlikaya’dan terör açıklaması
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya terörle mücadele kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Yerlikaya açıklamasında, “40 yılı aşkın süredir huzurumuza ve kardeşliğimize kasteden bölücü terör örgütüne ve diğer terör örgütlerine karşı kararlı bir mücadelemiz var. Bugün geldiğimiz noktada hamdolsun bu topraklardan terörü kazıyıp atıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, terör örgütlerinin ağır kayıplar verdiğini ve son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğinin altını çizdi.
Yerlikaya şunları söyledi; “Bizim Devletimiz Yunus Emre’nin deyişiyle ‘erenler nefesidir’ fitneye geçit vermez. Bu anlayışla 4 Haziran 2023-3 Haziran 2024 tarihleri arasında Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarımıza bağlı birimlerimiz tarafından: BTÖ’ye (Bölücü Terör Örgütü) yönelik 31 bin 994 operasyon yapıldı.Bu operasyonlarda: 1022 terörist etkisiz hale getirildi. 9 bin 545 şüpheli gözaltına alındı.  1801’i tutuklandı, 2 bin 91’i hakkında adli kontrol kararı verildi. Etkisiz hale getirilen bu hainlerin: 5’i kırmızı, 1’i yeşil, 11’i turuncu, 32’si Gri katerogirde olmak üzere toplam 49’u sözde üst düzey teröristti. Bu dönemde İHA, SİHA ve İKU’larımız 46 bin 678 saat uçuş gerçekleştirdiler. FETÖ’ye yönelik: 5 bin 543 operasyon yapıldı. 8 bin 982 şüpheli gözaltına alındı. bunların 1595’i tutuklandı, 1891’i hakkında adli kontrol kararı verildi. DEAŞ terör örgütüne yönelik: 1607 operasyon yapıldı. 3560 şüpheli gözaltına alındı. Bunların 903’ü tutuklandı, 657’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Sol terör örgütlerine yönelik: 614 operasyon yapıldı, 980 şüpheli gözaltına alındı. Bunların 152’si tutuklandı, 269’u hakkında adli kontrol kararı verildi. Ayrıca bu dönemde hamdolsun, 119’u bombalı eylem olmak üzere 160 terör eylemi önlendi. Terörün finansmanına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda ise 52 milyon 525 bin TL ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek.”

HABER MERKEZİ

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan terör açıklaması

Yorumlar kapalı.