Örnek Resim

İstanbul için sağanak uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), öğleden sonra Pendik, Sultanbeyli, Tuzla ve Şile gibi doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışların beklendiğini duyurdu.

İstanbul için sağanak uyarısı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB Afet İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM, öğleden sonra Pendik, Sultanbeyli, Tuzla ve Şile gibi doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışların beklendiğini duyurdu. Kuzeyden esen kuvvetli poyrazla birlikte sıcaklıkların hafta boyunca 31-34 derece arasında seyretmesi ve Perşembe günü sabah erken saatlerde tekrar yerel kuvvetli sağanak yağışların yaşanması bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), öğle saatlerinden sonra kentin doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışların beklendiğini bildirdi.

AKOM’dan yapılan açıklamaya göre, Pendik, Sultanbeyli, Tuzla ve Şile gibi doğu ilçelerinde öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek.

Kuzey yönlerden esen (poyraz) ve aralıklarla kuvvetli (10-45 kilometre/saat) olan rüzgarın kente serinlik getireceği, ancak sıcaklıkların hafta boyunca 31-34 derece arasında seyredeceği ifade edildi.

Yarın ise günün ilk saatlerinden itibaren yerel olarak kısa süreli, kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların yaşanacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 24 Temmuz’a kadar mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

HABER MERKEZİ 

 

 

İstanbul için sağanak uyarısı

Yorumlar kapalı.

Örnek Resim
Örnek Resim