İzmir Büyükşehir Belediyesi temizlik konusunda titiz davranıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kurulan hayvan pazarları ve kurban kesim alanlarında hummalı bir çalışma yürütüyor. Ekipler geçen Kurban Bayramı'nın ardından, halk sağlığını korumak ve hijyenik bir ortam oluşturmak için bu alanlarda kapsamlı temizlik ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi temizlik konusunda titiz davranıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri Kurban Bayramı’nın ardından kentteki hayvan pazarlarını ve kurban kesim yerlerini temizliyor ve ilaçlıyor. Vektörle mücadele, zabıta ve kent temizliği ekipleri halk ve çevre sağlığı için söz konusu alanlarda hijyen ile güvenlik standartlarını en üst seviyede tutmak için büyük bir titizlikle çalışıyor.

“TÜM EKİPLERİMİZ SAHADA”

Kurban Bayramı boyunca kesim alanlarını her gün düzenli olarak dezenfekte eden ve ilaçlayan ekipler, atık konusunda da tüm önlemleri alarak çevresel kirliliği önledi. Alanlarda sağlık ve güvenlik standartları ile düzenini sağlamak adına zabıta ekipleri de görev yaptı.

Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü’nde görevli ekip sorumlusu Yasemin Kırkağaç, “Ekiplerimiz bayram öncesinde kurban pazarlarına yoğunlaşarak karasinek mücadelesi için etkili çalışmalar yaptılar. Gerek güvelerin ilaçlanması ve kireçlenmesi için gerek hayvan çadırlarının etrafında karasinek yoğunlaşan noktalarda 1 ay boyunca çalışmalarımızı devam ettirdik. Kurban Bayramı sırasında da kesim alanlarında her gün çalıştık. Şu an bayram bitti ama ekiplerimiz sahada çalışıyorlar. Halk sağlığını etkileyecek bir durum olmaması açısından görevimize devam ediyoruz. Kurban pazarı bölgelerinde zabıta ve kent temizliği ekipleri de sahada. Gerek denetim gerek temizlik çalışmaları sürüyor. Kent içinde ise karasinek mücadelesiyle ilgili özellikle çöp depolama alanlarında ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Şu an Işıkkent’teyiz. Kalan atıkları temizliyor, denetimleri yapıyoruz. Bayram bitiminde bu alanda firmalar çalışmaya başlayacak. Karasinekle ilgili herhangi bir mağduriyet olmaması için tüm ekiplerimiz görevinin başında” ifadelerini kullandı.

İHA

İzmir Büyükşehir Belediyesi temizlik konusunda titiz davranıyor

Yorumlar kapalı.