İzmir Demokrat Parti söz verdi!

DP İzmir 16. İl Kongresi 3 Aralık 2023 Pazar günü gerçekleşecek. Karşıyaka’daki Deniz Baykal Kültür Merkezi’ndeki kongreye DP Genel Başkanı Gültekin Uysal da katılacak.

İzmir Demokrat Parti söz verdi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DP İzmir 16. İl Kongresi’ne Genel Başkan Gültekin Uysal’ın yanı sıra, Demokratik Kitle Örgütleri Başkanı İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Parlamento İlişkileri Başkanı, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, İzmir Milletvekili Salih Uzun, Başkanlık Divanı, Genel İdare Kurulu, Merkez Karar Kurulu, Yüksek Haysiyet Divanı üyeleri, il ve ilçe yöneticileriyle partililer de katılım sağlayacak.

‘MÜCADELİMİZİ SONUNA KADAR VERME AZMİNDEYİZ’

Kongreyle ilgili açıklamalarda bulunan Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş: ”Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Milletimizin refah seviyesini yükseltmek, ekonomimizi güçlendirmek, gelecek nesillerimize daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Bugün hızla değişen bir dünya var. Hızla değişen, yeni yeni güç merkezlerinin yükseldiği bir dünyada, yeniden bu büyük milleti tarihin önümüze alın yazısı olarak koyduğu büyük vazifeyi görebilmesi adına bir hayalle buluşturmak istiyoruz. Demokrat Parti olarak dün olduğu gibi, bugün de milletimizin vicdan hizasında duruyoruz. Milletimizin milli, manevi değerlerini, demokrasimizin ve Cumhuriyetin değerlerini Cumhuriyet’in 100. yılında ayağa kaldırmak adına mücadelemizi sonuna kadar verme azmindeyiz” şeklinde konuştu.

‘KENDİ ÖNCELİKLERİMİZLE MÜCADELEMİZİ VERECEĞİZ’

Yerel seçimlerin merkezi iktidar aşamasında önemli bir kilit olduğunu vurgulayan Demirbaş açıklamalarına şu şekilde devam etti: ”Türk siyasi tarihinin, Türk demokrasisinin en zor sınavını mayısta geride bıraktık. Adım adım yerel seçimlere yaklaşıyoruz. Yerel seçimler iktidar olma yolunda önemli bir aşamadır. Bu aşamayı başarıyla geçmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bütün arkadaşlarımızla beraber el birliği, akıl birliği yapıyoruz. Elbette bu dikenli yolda yürümek için yüreğini ortaya koyan insanlarımız var. Bize düşen vazife sağımızdan solumuzdan yapılan telkinlere inat, kendi önceliklerimizle mücadelemizi vererek yürümek, ileriye doğru götürmek, mücadeleyi başarıya ulaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

‘İZMİR’E SÖZ VERİYORUM’

İzmirlileri ortak paydada buluşmaya davet eden Demirbaş: ”İzmir’in sokakları bizi çağırıyor. Söz veriyorum; İzmir’in her sokağının köşesinde hürriyet şarkısını yaşatacağız. Biz umudu örgütlemeye kararlıyız. Toplumun her kesimine elimizi uzatıyoruz. İnanıyorum İzmirli hemşerilerimiz de elimizden tutacak ve hep beraber el ele bu kasveti dağıtacağız. İl kongremizdeki coşkuya herkesin ortak olmasını, gövdesini ortaya koyan liyakatli belediye başkan adaylarımızı daha yakından görülmesini arzu ediyorum. İzmirli hemşerilerimi makul ortak paydada buluşmaya davet ediyorum” dedi.

Haber merkezi

İzmir Demokrat Parti söz verdi!

Yorumlar kapalı.