Örnek Resim

İzmir’de büyük operasyon

İzmir'de naylon fatura hazırlayan ve vergi kaçakçılığı yapan şebekeye yönelik operasyonda 3 kişi gözaltına alındı. İncelemelerde, 12 milyon 703 bin 425 lira değerinde 728 sahte fatura kestikleri tespit edildi.

İzmir'de büyük operasyon
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Sahtecilik Suçları Büro Amirliği ekipleri, İzmir’de faaliyet gösteren şirket yetkilileri ve bağlantılı olduğu kişiler aracılığıyla naylon/sahte fatura düzenleyerek vergi kaçırdığı ve bu yol ile devleti zarara uğrattığı tespit edilen 3 şüpheliyi belirledi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, şüpheliler kıskıvrak yakalandı.

SAHTE FATURALAR BULUNDU

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, 12 milyon 703 bin 425 lira değerinde 728 sahte fatura, farklı şirketlere ait 12 adet kaşe, toplam 367 bin 500 TL bedelli 23 adet senet, 1 adet pos makinesi, 9 adet sevk irsaliyesi, muhtelif not kâğıtları ve dokümanlar ile 5 adet cep telefonu, 2 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet harddisk ve 1 adet USB bellek ele geçirildi. Şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

İHA

İzmir’de büyük operasyon

Yorumlar kapalı.

Örnek Resim
Örnek Resim