İzmir’in TOBB’daki temsilcileri belli oldu. TOBB’un İlk kadın temsilcisi kim?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yeni yönetim kurulunda İzmir’i temsil edecek isimler belli oldu. Yapılan seçimlerde İzmir Ticaret Borsası(İTB) Başkanı Işınsu Kestelli ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi..

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Türk iş dünyasının çatı örgütü olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yeni yönetim kurulu  gerçekleştirilen genel kurul ile belirlendi. İzmir Ticaret Borsası(İTB) Başkanı Işınsu Kestelli ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, bugün tamamlanan 79. Genel Kurul’da TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Geçtiğimiz dönem İzmir’i temsilen TOBB yönetiminde yer alan İZTO Başkanı Mahmut Özgener, yeni dönemde kendi isteğiyle görev almadığı ifade edildi. 

TOBB’un İlk Kadın Temsilcisi Kestelli

İzmir, Birlik seçimlerinde aynı zamanda tarihi bir ilke de imza attı. Işınsu Kestelli, 79 yıllık tarihinde TOBB Yönetim Kurulu’na giren ilk kadın temsilci oldu.

TOBB seçimlerinde İzmir’in temsilinin arttığını belirten İZTO Başkanı Mahmut Özgener, “Dünya ve Türkiye ekonomisinde çok fırtınalı bir dönemde İzmir’i temsilen bulunduğum TOBB’da, iş hayatının güçlü kalması için gereken tüm sorumlulukları almaya gayret ettik. Bu dönem kendi isteğimle görev almadım. Yeni dönemde kentimizi temsilen TOBB Yönetim Kurulu’na giren  Kestelli ve  Yorgancılar’ın da aynı anlayışla İzmir ve Türkiye için elden gelen her şeyi yapacağına inancım tam. Kentimizin TOBB’daki temsilinin artması benim için ayrıca bir gurur vesilesi. Dostlarıma başarılar diliyorum”  dedi.

İzmir’de Örnek Dayanışma

İTB Başkanı Işınsu Kestelli ise, “Türk iş dünyasının çatı örgütü olan TOBB’da İzmir’i temsil etme fırsatı bulduğum için çok memnunum. Öncelikli gündemim, Türkiye’de tarım ve hayvancılığın tüm bileşenleriyle stratejik sektör olarak önünün açılmasına gayret etmek olacak. Bu tasarrufu için TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na müteşekkirim. İzmir’de örnek bir dayanışmayla çalıştığımız dostlarım Mahmut Özgener ve Ender Yorgancılar’a da verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İzmirimiz İçin Çalışacağız”

TOBB’da Yönetim Kurulu’na giren EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, “TOBB, Türk iş dünyası için çok önemli bir kurum. Bir dönem aradan sonra yeniden ve daha güçlü bir temsille çatı kuruluşumuzun yönetiminde yer almak gurur verici. Ülkemizin sanayiden tarıma, ticaretten turizme her alanda dengeli bir büyümeye ve üretim kaslarını güçlendirmeye ihtiyacı var. Bu amaca hizmet için İzmirli tüm STK’larla omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Mahmut Başkan’a yaptığı hizmetler için çok teşekkür ediyorum. Şimdi biz Işınsu Başkan’la birlikte ülkemiz ve İzmirimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Kentimize ve Türkiye’ye hayırlı olsun.”

Haber Merkezi

İzmir’in TOBB’daki temsilcileri belli oldu. TOBB’un İlk kadın temsilcisi kim?

Yorumlar kapalı.