Japonya o il için uyardı! 5 gün içinde…

İzmir’den ARİS Medya A.Ş. ile birlikte anlık veri toplayan Japonya merkezli Shinko Engineering Research Corp. 5 gün içinde bir deprem yaşanabileceği iddiasında bulundu.

Japonya'dan yine deprem uyarısı geldi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’den ARİS Medya A.Ş. ile birlikte anlık veri toplayan Japonya  merkezli Shinko Engineering Research Corp. 5 gün içinde bir deprem yaşanabileceği uyarısında bulundu.

thumbnail
Ne Olmuştu?
Japonya deprem konusunda uyarıyor! İzmirliler…

Firmadan gelen uyarıda, İzmir’deki veri kaynaklarından 12 Kasım’dan bu yana, saatte 400.000’e varan büyük yığınların aniden ortaya çıkması anormal veriler yakalandığına dikkat çekildi. Bu veriler 24 Kasım’dan itibaren hızla düşmeye başladı. Yakında deprem olma ihtimalinin çok yüksek olduğu iddia edildi.

Ağustos ayında 3 milyona yakın tekil stant bulunurken, bunlar yavaş yavaş azaldı ve ardından Eylül ve Ekim aylarında bölgede M4 sınıfı üç deprem meydana geldi. Ancak son dönemdeki küme verileri daha da tehlikeli görünüyor. Japonların tahminler depremin merkez üssünün İzmir civarı olacağı şeklinde. Depremin 4-5 richter ölçeğinde olması bekleniyor. Depremin tahmini oluş zamanı ise 5 gün içinde olarak öngörüldü.

japonyadan yine deprem uyarisi geldi whatsapp image 2023 11 29 at 15.49.04

Haber Merkezi

Japonya o il için uyardı! 5 gün içinde…

Yorumlar kapalı.