Karaburun’da turuncu boyalı festival!

Karaburun’da narenciye üretiminin kalbi Küçükbahçe Köyü, ‘turuncuya boyalı’ bir lezzet festivaline ev sahipliği yapacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karaburun Belediyesi’nce düzenlenen “14.Karaburun Batı Köyleri Mandalina Şenliği”, renkli etkinliklerin adresi ve lezzetin buluşma noktası olacak.
3 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek şenlik, stantlarıyla hem lezzetin hem de yılbaşı öncesinde özel hediyeliklerin odak noktası ve vitrini olacak. Birbirinden zengin atölyelerin, eğlenceli yarışmaların, konserlerin gerçekleşeceği şenlik, dopdolu programıyla Yarımada tutkunlarının vazgeçilmez hafta sonu rotasındaki yerini alacak.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, yurttaşların, mavi ve turuncunun en güzel buluşmasına Yarımada’nın birbirinden güzel Batı köylerinde tanıklık etme fırsatını bu şenlikte bulacağını söyledi. Başkan Erdoğan, mandalina üreticisinin emek yoğun üretim sürecinin sergileneceği dünyaya açılan pencere konumundaki Mandalina Şenliği için, herkesi hafta sonu Karaburun Küçükbahçe’ye davet etti. Karaburun Belediyesi olarak, yöre ürünlerinin tanıtımı ve doğal ürünlerin halkla doğrudan buluşması için, yılın değişik zamanlarında festival ve şenlik adı altında organizasyonlar düzenlediklerini vurgulayan Erdoğan, “İlçe ekonomimize olumlu katkıları olan bu tip organizasyonların sürekliliğini önemsiyoruz. Son olarak (furma zeytin) dediğimiz, yöremize özgü özel aromasıyla bilinen hurma zeytin buluşmasını ürün azlığından gerçekleştirememiştik. Ancak Batı Köylerinin iri taneli enfes tadıyla yurtdışı pazarlarda tercih edilen mandalinasını, bu şenlikte halkımıza sunduk. Bereketli olmasını diliyoruz” dedi.

Şenlikte, yöresel yemeklerin ve lezzetlerin yer aldığı çok sayıda gıda standında, ziyaretçilere, şenliğe özel damak tatları, yöre halkınca açılan stantlarda satışa sunulacak. Karaburun Belediyesi Şirketi MimasBel AŞ.’ye ait ürünlere de erişme imkanı bu şenlikte mümkün olacak. Artık mahalle olarak adı anılan Küçükbahçe Köyü’nde, 3 Aralık Pazar günkü şenlik buluşması saat saat programıyla sizi çağırıyor. Öte yandan Karaburun Belediyesi, Karaburun Merkez ve köylerden, tüm mahallelerden, yurttaşların şenliğe katılımı için servis kaldıracak.

İŞTE 3 ARALIK PAZAR ŞENLİK POGRAMI
10.00 Stantların açılarak hizmet vermeye başlaması.
12.00 Mandalina Şenliği Açılış Töreni
12.30 Zeybek Gösterileri
13.00 Grup Beyler Konseri
14.00 En Güzel Mandalina Yarışması
15.00 Mandalina Yeme Yarışması
16.00 Mandalina Güzeli Yarışması

HABER MERKEZİ

Karaburun’da turuncu boyalı festival!

Yorumlar kapalı.