Örnek Resim

Karşıyaka’da çevre ve görüntü kirliliğine denetim

Karşıyaka Belediyesi, kent genelinde çevre ve görüntü kirliliğiyle mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Karşıyaka'da çevre ve görüntü kirliliğine denetim
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye ekipleri, her gün ortalama 200-300 izinsiz reklam ve afişi toplayarak imha ediyor. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, çevre kirliliğine yol açan hiçbir eyleme izin vermeyeceklerini belirterek, “Bu izinsiz girişimler sona erene kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

KİRLİLİĞE GEÇİT YOK

Karşıyaka Belediyesi, kent içi disiplini korumak ve toplum sağlığını güvence altına almak amacıyla çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çevre ve görüntü kirliliğine karşı etkin bir mücadele yürüten belediye, bu kapsamda Zabıta Müdürlüğü bünyesindeki özel ekipleri devreye soktu. Bu ekipler, ana caddeler başta olmak üzere tüm ilçede izinsiz açık hava reklam ve afiş denetimi yapıyor. Ağaçlara, aydınlatma direklerine, trafik tabelalarına ve çeşitli yerlere izinsiz olarak sabitlenen tanıtım görselleri tek tek kaldırılarak imha ediliyor. Günlük olarak toplanan materyal sayısı 200-300 civarına ulaşıyor.

İZİNSİZ DAĞITIMLARA TAVİZ YOK

İzinsiz reklam ve afişlerin yanı sıra, izinsiz kartvizit ve broşür dağıtımı yapan işletmelere de taviz verilmiyor. Bu tür yöntemleri kullanan işletmeler hakkında cezai işlem uygulanıyor. Belediye ekipleri, kent düzenini bozan bu tür girişimlere karşı yoğun bir mücadele sergiliyor.

‘’GÜZEL KENTİMİZİ BİRLİKTE KORUYALIM’’

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, daha çağdaş bir Karşıyaka hedefiyle her alanda etkin çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Güzel Karşıyakamızı kirleten, kent düzenini ve disiplinini bozan her türlü olumsuzlukla kararlı bir mücadele içindeyiz. Ne yazık ki çok yaygın olarak kullanılan izinsiz reklam ve afişler de bu çerçevede oldukça ciddi bir sorun. Ekiplerimiz, ticari amaçla bu girişimde bulunanlara karşı her gün aralıksız şekilde denetimlerini sürdürüyor. Afiş veya pankart asmak gibi tanıtım çalışmaları mutlaka yasal izinler alınarak yapılmalı. Kurallara uyalım, güzel kentimizi birlikte koruyalım” diye konuştu.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Karşıyaka Belediyesi, çevre ve görüntü kirliliğine karşı mücadelesini sürdürecek. Belediye ekipleri, izinsiz reklam ve afişlerin yanı sıra kent genelinde düzen ve disiplinin korunması için denetimlerine aralıksız devam edecek. Başkan Ünsal, bu konuda vatandaşların da destek ve duyarlılık göstermesini isteyerek, “Güzel Karşıyakamızı hep birlikte koruyalım” çağrısında bulundu.

ALİ ÖZKAYA 

Karşıyaka’da çevre ve görüntü kirliliğine denetim

Yorumlar kapalı.

Örnek Resim
Örnek Resim