Kordon taşkına teslim oldu! Esnaf, ‘Mağduruz, zararımız büyük’ dedi!

İzmir'de dün yaşanan şiddetli yağış ve fırtına sonrasında denizde taşkını meydana geldi. Taşkının ardından Kordon bölgesinde bulunan iş yerleri sular altında kaldı. Esnaf ise "Mağduruz, zararımız büyük" ifadelerini kullandı.

Kordon taşkına teslim oldu! Esnaf, 'Mağduruz, zararımız büyük' dedi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turgay Kılıç/ YENİ İZMİR –İzmir’de dün yaşanan şiddetli yağış ve fırtına sonrasında denizde taşkını meydana geldi. Kentin kıyı kesimlerinde birçok noktayı etkileyen bu durum, su seviyesinin yükselmesine ve kıyı boyunun su altında kalmasına neden oldu. Özellikle Kordon bölgesinde bulunan iş yerleri, sel suları altında kalarak zarar gördü.

Taşkın nedeniyle özellikle Konak, Alsancak, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde dükkan sahibi olan esnaf, güne dükkanlarında bulunan suyu tahliye ederek, zarar gören eşyalarını çöpe atarak başladı.

kordon taskina teslim oldu esnaf magdur whatsapp image 2023 11 27 at 14.57.48

Söz konusu taşkın nedeniyle mağdur olan lokanta sahibi Bülent Korkmaz ise “Bütün iş yerleri taşkına teslim oldu. Mağduruz, zararımız çok büyük. 10 dakikada her yeri esir alacak bir dalga ile karşılaştık, yapacak hiçbir şey yoktu. Taşkının ardından iş yerime geldiğimde tüm eşyalar yerle bir olmuş, tuzlu sudan tüm mobilyalarımız batmıştı. Şimdi silerek yeniden müşteri karşılamanın yolunu arıyoruz. Başka çaremiz yok, ekonomik kriz nedeniyle de mobilyalarımızı değiştirme şansımız hiç yok” ifadelerini kullandı.

kordon tas whatsapp image 2023 11 27 at 14.57.49

Lokanta Sahibi Bülent Korkmaz

Ayrıca belediye yetkililerinden elde edilen bilgilere göre “İzmir genelinde son 24 saatte meydana gelen yağış miktarı 42.2/kg/metrekare, fırtına hızı ise 110.9 km/saat değerindedir. Şu an aktif olarak 1200 personel ve 250 iş makinesi ile ekiplerimiz sahada müdahale etmektedir” dedi.

kordon taskina teslim oldu esnaf magdur whatsapp image 2023 11 27 at 14.57.49 1

Kordon taşkına teslim oldu! Esnaf, ‘Mağduruz, zararımız büyük’ dedi!

Yorumlar kapalı.