Melek Mosso ödül gecesine yaptığı konuşmayla damga vurdu

Şarkıcı Melek Mosso, 2023 PowerTürk Müzik Ödül Töreni’nde “Bergen’e Saygı Albüm”nde yer alan “Yıllar Affetmez” isimli şarkıyla “En Güçlü Cover Şarkı Ödülü”nü aldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şarkıcı Melek Mosso, 2023 PowerTürk Müzik Ödül Töreni’nde “Bergen’e Saygı Albüm”nde yer alan “Yıllar Affetmez” isimli şarkıyla “En Güçlü Cover Şarkı Ödülü”nü aldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen ödül töreninde ödüle layık görülen Mosso, yaptığı konuşmayla dikkat çekti.

Ödül konuşmasını düşündüğünü sonra ödül aldığı şarkıyı düşününce “Benden uzak değildi”, söylerine yer veren Melek Mosso, “Ben bu ödülü yüzyıllardır yıllardır bu toplumda bu dünyada ötekileştirilen kıyafetleriyle, kahkahasıyla, kadın olmanın gerektirdiği her şey ile yargılanan, yitirilen ,katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum” dedi.

Konuşmasının sonunda “Kimse beni susturamayacak, üretmeye ve şarkı söylemeye devam” ifadelerine yer veren Melek Mosso, yaptığı konuşma sonrasında ödül salonunda alkış sesleri yükseldi.

Mosso’nun bu konuşması sadece ödül gecesine değil aynı zamanda da gündeme damga vurdu.

“Kimse Beni Susturamayacak”

İşte şarkıcı Melek Mosso’nun büyük beğeni alan konuşmasının tamamı:

“Beni bu ödüle layık gören herkse teşekkür ediyorum. Ödül konuşması düşündüm ilk önce. Sonra aday olduğum şarkıyı düşününce aslında benden uzak bir şey değildi. Ben bu ödülü yüzyıllardır yıllardır bu toplumda bu dünyada ötekileştirilen kıyafetleriyle, kahkahasıyla, kadın olmanın gerektirdiği her şey ile yargılanan, yitirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum. Şunu belirtmek isterim ki size; sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Ben kadın şarkıcıların kadın sanatçıların bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam”

HABER MERKEZİ

Melek Mosso ödül gecesine yaptığı konuşmayla damga vurdu

Yorumlar kapalı.