Menderes’te mavi bayrak sevinci

Menderes Belediyesinin çalışması sonuç verdi sahile mavi bayrak çekildi.

mendereste-mavi-bayrak-sevinci
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Menderes Belediyesi, düzenlenen tören ile Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’ndan (TÜRÇEV) mavi bayrak sertifikası aldı. Törende TÜRÇEV yetkilileri ile Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek sahillere mavi bayraklar çekti.

MENDERES’İN MAVİ BAYRAK SAYISI 11’İ BULDU

Gerekli kriterleri yerine getiren Menderes Belediyesi, 43 kilometrelik sahil bölgesinde kurallara uyulan tam 11 mevkide mavi bayrağa layık görüldü. TÜRÇEV İzmir ve Kuzey Ege İlleri Koordinatör Yardımcısı Yetkin Karabinali tarafından Menderes Belediyesi’ne teşekkür edildi. Uluslar arası bir çevre ödülü olan mavi bayrak; temizlik, yeterli donanım ve güvenlik gibi gerekli standartları taşıyan nitelikli plaj ve marinalara veriliyor.

MENDERES DOĞAYA DEĞER KATIYOR 

Mavi bayrak töreninde konuşan Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek; “Sahil bölgemize verdiğimiz değerin karşılığını dünyada önemli bir yeri olan mavi bayrak sertifikası ile aldık. Bu sene tam 11 mavi bayrağımız 43 kilometrelik sahil şeridimizde dalgalanacak. Çevreye ve doğaya olan sorumluluğumuzla hareket ederek sahil bölgemize hakkettiği hizmeti vermeyi sürdüreceğiz.” dedi.

HABER MERKEZİ

Menderes’te mavi bayrak sevinci

Yorumlar kapalı.