Meteoroloji uyardı! O gün Karşıyaka’da deniz taşkını olabilir

Meteoroloji uzmanları İzmir için hava durumu uyarısı yayımladı. Bugün öğleden sonra şiddetli lodos ve yağış nedeniyle perşembe sabahına kadar Mavişehir ve Bostanlı'da yeniden deniz taşkını görülebilir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji uzmanları İzmir için hava durumu uyarısı yayımladı. İzmir’in yeniden yağışlı ve fırtınalı havanın etkisine gireceğini belirten uzmanlar sel, su baskını, taşkın ve yıldırım riskine karşı önlem alınması gerektiğini belirtti. İzmir’de hafta sonu yaşanan deniz taşkının da yeniden görülebileceği ifade edildi.

Sosyal medyada yayımlanan uyarıda şu ifadelere yer verildi:
Yarın sabah saatlerinde batı ilçelerde başlayacak yağmur, yarın öğle saatlerinden Çarşamba gece saatlerine kadar olan periyotta İzmir il genelinde aşırı olacak. Sel, su baskını, taşkın, heyelan ve yıldırım düşme riski var. Özellikle dere yatağına yakın yerde ve zemin katta oturan takipçilerimizi uyarıyoruz! Aşırı yağmur İzmir il genelinde ciddi problemlere yol açabilir. Uyarımızı dikkate alınız. Çarşamba geceye kadar metrekareye 150-170 kg’a yakın yağış düşebilir. Aman dikkat! Perşembe sabahı yağmur kesilecek. Sistem boyunca oluşacak konvektif şartlardan dolayı seri şimşek ve yıldırım aktivitesi, yerel dolu yağışı, kısa süreli şiddetli rüzgâr hamlesi, kısa sürede yüksek yağış miktarları ölçülebilir. Konvektif şartların daha da olgunlaşacağı Çarşamba öğle saatlerinde iri dolu yağışı ve kıyılarda su hortumu da görülebilir. Yarın sabah kuvvetlenecek lodos, yarın akşam ve gece saatlerinde fırtına boyutunu görecek. Rüzgârın hızı 80 km’yi bulabilir. Rüzgâr Çarşamba sabahı etkisini azaltsa da Perşembe sabahına kadar yer yer güçlü bir şekilde esmeyi sürdürecek. Kuvvetli lodostan dolayı Mavişehir ve Bostanlı’da yeniden deniz taşkını görülebilir.

HABER MERKEZİ

Meteoroloji uyardı! O gün Karşıyaka’da deniz taşkını olabilir

Yorumlar kapalı.