Özgür Özel’den yerel seçim açıklaması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Yerel seçimde CHP ile İYİ Parti arasında ittifak olacak mı?" sorusuna, yerel seçimin tüm partilere özel bir sorumluluk yüklediğini belirterek, en fazla üç parti ile özel iş birlikleri yapabileceklerini söyledi. İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener ile sorunları aşabileceklerini söyleyen Özel, "Ben Meral Hanım'la, Sayın Genel Başkan'ımızla, onun deyimiyle Meral Ablam ile beraber pek çok zorluğu aşacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Özel Muharrem İnce hakkında son noktayı koydu!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı Sözcü TV yayınında yaklaşan yerel seçimlere ilişkin konuştu.

Özel, “CHP ile İYİ Parti arasında yerel seçimde iş birliği olacak mı?” sorusunu, “Yerel seçimlerde ittifak yapmayacağız. Çünkü ittifak kelimesi çok yoruldu. El birliği ile o kelimeyi bayağı yıprattık. İttifak kelimesi artık çok olumlu çağrışım yapmıyor seçmenin kulağında. Ben ‘iş birliği’ kelimesini kullanmayı tercih ediyorum” diye yanıtladı.

Seçim bölgelerine özel iş birlikleri yapılabileceğini vurgulayan CHP lideri, “Bu iş birliğinde mümkünse iki parti ama özel bir gereklilik varsa belki bazen üçe çıkabilir ama genelde iki partinin iş birliğinin, güç birliğinin doğru olacağını düşünüyorum. İş yerel seçim olduğunda bir sorumluluğumuz var. O sorumluluk da şu; ‘ben kazanmazsam, sen kazanmazsan, biz kazanmazsak o kazanacak. O kim? Recep Tayyip Erdoğan.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener ile sorunları aşabileceklerini söyleyen Özel, “Ben Meral Hanım’la, Sayın Genel Başkan’ımızla, onun deyimiyle Meral Ablam ile beraber pek çok zorluğu aşacağımıza inanıyorum. Bunun için de ben üzerime ne düşüyorsa yapacağım. Umutla baktığım bir süreç. Mümkün olan en kısa sürede yapmalıyız. Olmazsa dünyanın sonu değil.” ifadelerini kullandı.

Yeni yıla adayların belirlemiş olarak girmek istediklerini belirten Özel, önümüzdeki hafta partilerle yapılacak iş birliklerine yönelik bir görüşme trafiği başlatabileceklerini vurguladı.

“GÖRÜŞME BİLGİM DAHİLİNDE”

Özgür Özel’e Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yaptığı sürpriz ziyareti de soruldu.

Görüşmenin bilgisi dahilinde yapıldığını belirten Özel, “Benim selamlarımı iletti. İyi duygularımı götürdü. İyi duygular getirdi.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Özgür Özel’den yerel seçim açıklaması

Yorumlar kapalı.