Porsche otomobilli hakime tenzili rütbe

Son HSK kararıyla 4009 hakimin görev yerleri değişti. Bu hakimler arasında Porsche otomobili ve silah koleksiyonu olan hakim de bulunuyor

Porsche otomobilli hakime tenzili rütbe
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), adli yargıdaki 4 bin 9 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi. Makamındaki dinlenme odasında tabanca ve tüfeklerini sergileyen Porsche marka otomobili borsada kazandığı parayla aldığını söyleyen Hakim Oktay Tabur Karşıyaka Hakimliği’ne atandı.

Rahip Bronson Davası’na bakan ve 2021’de İzmir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı’na atanan Hakim Oktay Tabur’ un  Porsche Taycan otomobili olduğu ve İzmir Adliyesi’ndeki makam odasının arkasındaki dinlenme odasında 13 tabanca ve 7 uzun namlulu tüfek bulunduğu ortaya çıkmıştı. Tabur, odadaki silahların altında HSK Teftiş Kurulu Başkanı ve yardımcıları ile fotoğraf çektirmiş ve “hepsi ruhsatlı. Odama Yargıtay Başkanı, Adalet Bakanlığı Müfettiş Kurulu Başkanı geldi. Hepsi beğenip takdirlerini iletti. Borsada işlem yapıyorum. Paranın kaynağında şüphe yok” sözleriyle kendini savunmuştu.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), adli yargıdaki 4 bin 9 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi. İzmir Adliyesi’nde bulunan ‘dinlenme odası’nda cephaneliğini sergilediği fotoğraflarla gündem olan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Oktay Tabur, İzmir  Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’ndan tenzili rütbe ile Karşıyaka Hâkimliği’ne atandı.

HABER MERKEZİ

Porsche otomobilli hakime tenzili rütbe

Yorumlar kapalı.