Robot taksilerde yeni akım: Cinsel ilişkiye giriyorlar!

Hareket halindeki bir araçta cinsel ilişkiye girmek güvenlik ve yasal sorunlar içeriyor ancak insanları bunu yapmamaya iten tek şeyin aslında bir sürücünün varlığı olduğunu öğrenmiş olduk.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu hafta itibarı ile, San Fransisco’da robot taksiler 7/24 çalışmaya başladı. Daha öncesinde bu otonom araçlar şehirde sadece gece saatlerinde, yani 22.00 ile sabah 06.00 arasında güvenlik izni olmadan çalışabiliyordu. Şimdi Waymo ve Cruise adlı otonom araç şirketleri günün her saati yolcu taşıyabilecek.

San Fransisco Standard’ta yer alan bir habere göre, kimi kullanıcılar araçlarda sadece yolculuk etmiyor, aynı zamanda “iyi vakit” de geçiriyor. Standard, robot taksilerde cinsel ilişkiye girdiğini iddia eden çok sayıda kullanıcı ile konuştu. İlginç bir şekilde bu kullanıcıların tercihi özellikle Cruise adlı firma, Waymo değil. Standard, kullanıcıların yaptıkları yolculukları fişleri ile belgelediğini de belirtiyor.

“PEK KONFORLU DEĞİLDİ”

Standard gazetesine konuşan Alex ve Megan adlı çift (gazete isimleri değiştirdiğini de belirtiyor) yolculuğun çok “konforlu” olmadığını, ancak heyecan verdiğini söylüyor: “Dışarıda ve kalabalığın içinde olmak, yaptığımızın yanlış olduğunu bilmekten kaynaklanan tabu durumu ‘olayı’ daha eğlenceli ve heyecanlı hale getirdi.”

ROBOT TAKSİLERDE CİNSEL İLİŞKİYE İZİN VAR MI?

Waymo ve Cruise şirketleri bununla ilgili açıklama yapmazken, kullanım koşullarında da böyle bir konudan bahsedilmiyor. Cruise’in Topluluk Şartları; otonom araç içerisinde ve dışarısında saygılı davranmayı ve “başkalarına karşı saygısızca, saldırganca ve uygunsuz” davranışlarda bulunmamayı içeriyor. Ayrıca temizlik ve gürültü ile ilgili şartlar da var ancak direkt olarak seks konusunu içeren bir kural yok.

Araçlarda cinsel ilişkiye girmek kurallara aykırı olmasa da, araç içindeki yolcuların izlendiği de biliniyor. Aracın içinde ve dışında kameralar yer alıyor. Her iki şirket de güvenlik ve bakım amacıyla kameraların olduğunu söylese de, yolcuların “sıcak” yolculuklarının da kamera kaydının alındığını tahmin etmek zor değil. Ayrıca araçların camları da karartmalı olmadığı için, dışarıdan geçenler de içeride “yaşananları” görebilir.

“SAATLİK OTELLERİN YERİNİ ALABİLİRLER”

Standard gazetesi, 2019 yılında yazılmış, otonom araçlar ve şehir turizminin geleceğine dair bir yazıdan alıntı yapıyor ve yazıda, bu araçların içerisinde cinsel ilişki ve seks işçiliğinin giderek büyüyeceği söyleniyor. Söz konusu makale otonom araçların “saatlik otellerin” yerine geçeceğini ve araç içerisinde cinsel ilişki ve uyuşturucu kullanımı gibi yasadışı etkinliklere karşı izleneceğini de belirtiyor.

 

Haber Merkezi

Robot taksilerde yeni akım: Cinsel ilişkiye giriyorlar!

Yorumlar kapalı.