Selçuk Çocuk Meclisi’nden önemli karar!

İzmir Selçuk'ta ilk toplantılarını gerçekleştiren Selçuk Çocuk Meclisi, yılbaşı panayırı için ilk kararına imza attı.

Selçuk Çocuk Meclisi'nden önemli karar!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde, Efes Antik Kentindeki Odeon’da toplanarak meclislerini kuran çocuklar, yeni yıl öncesi tekrar meclisi toplayarak Selçuk’taki yılbaşı kutlamaları ile ilgili tüm çocukların mutlu olacağı kararlar aldı. Ahmet Taner Kışlalı Salonunda toplanan Selçuk Çocuk Meclisine, Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel vekâleten başkanlık etti.

Selçuk’ta her yıl düzenlenen yılbaşı panayırı için çocukların önerilerini dinleyen Başkan Ceritoğlu Sengel, “Biz Efes Selçuk’ta her sene yeni yıl panayırı yapıyoruz. Herkes bu panayıra gelsin alışveriş yapsın, biraz da eğlensin istiyoruz. Panayırın çocuklarla ilgili olan kısmında bu kez sizin isteklerinizi dinlemek istedik” dedi.

Selçuk Çocuk Meclisinin üyeleri, panayır ile ilgili istek ve önerilerini dile getirdi. Meclis üyelerinin istek ve önerileri toparlanarak oylamaya sunuldu. Çocuk meclisi üyelerinin istekleri arasında YouTube içerik üreticilerinden; Ceyda Kasabalı Albayram ve Fırat Albayram’ın katılımlarıyla bir söyleşi düzenlenmesi de yer aldı. Çocukların isteği üzerine Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, bu isimleri toplantıda arayarak çocuklar için söyleşi sözü aldı.

Toplanan çocuk meclisinde ayrıca, panayırda; pamuk şekeri, patlamış mısır, büyük bir yılbaşı ağacı, çocuklar için hediyeler, yeni yıl öncesinde sokak hayvanlarının beslenmesi ve kitap dağıtımının yer aldığı etkinliklerin düzenlenmesine karar verildi.

Haber Bülteni 

Selçuk Çocuk Meclisi’nden önemli karar!

Yorumlar kapalı.