Seyyar satıcılar siyasete giriyor!

İzmir’de sokakta çalışan emekçiler, Konak’ta bir araya gelerek sorunlarının çözülmesi için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Seyyar satıcılar siyasete giriyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni İzmir Gazetesi’nden Semi Tektaş’ın haberine göre Türkiye’deki meslek gruplarının sorunları bir türlü çözülemiyor. Seyyar satıcılarda bu meslek gruplarından biri. Emekçiler bir araya gelerek, siyasette temsiliyet isted. Basın açıklamasını geçtiğimiz günlerde Menderes Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Sokak Ekonomisi Uzmanı Osman Sirkeci yaparken İzmir Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Evren Laçin talepleri ve sorunları sıraladı. Sirkeci, siyasette eşit temsiliyete vurgu yaparken “İzmir’de ve 30 ilçemizde toplumun her tabakasının temsilcilerinin oluşturduğu belediye meclisleri ile toplumun her kesiminden adayların eşit yarıştığı belediye başkanlıkları ile örnek bir kent olmalıyız” dedi. Laçin ise seyyar esnafın sorunlarını sıraladı.

“EŞİT TEMSİLİYET”

Osman Sirkeci, “İzmir’de ve 30 ilçemizde toplumun her tabakasının temsilcilerinin oluşturduğu belediye meclisleri ile toplumun her kesiminden adayların eşit yarıştığı belediye başkanlıkları ile örnek bir kent olmalıyız. Biliyoruz ki; haklar verilmiyor! Ancak istenirse, mücadele edilirse, örgütlü hareket edilirse alınabiliyor. Bundan sonra güvencesiz emekçilerimizin adil temsiliyeti ile, eşit katılımıyla oluşturulacak ilçe belediye meclislerimiz hem bu güzel İzmir’e hem de Türkiye’ye örnek olacaktır” diye konuştu.

Haber Merkezi

Seyyar satıcılar siyasete giriyor!

Yorumlar kapalı.