Shakira da vergi kaçırmış!

Barselona İl Mahkemesi'nde bugün başlayan vergi kaçırma davasında, ünlü Kolombiyalı şarkıcı Shakira lakaplı Isabel Mebarak Ripoll suçlamaları kabul ederek anlaşma yoluna gitti. Davaya büyük bir basın grubu eşlik etti.

Shakira da vergi kaçırmış!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahkeme kaynaklarından alınan bilgilere göre, İspanya’da 2012 ile 2014 yılları arasında yaşadığı dönemle bağlantılı olarak 6 farklı suçla Maliyeden 14,5 milyon Euro vergi kaçırmakla suçlanan Shakira, 2,9 milyon Euro’luk bir cezayı ödemeyi kabul etti.

Eski Barcelonalı futbolcu Gerard Pique ile birlikte yaşadığı dönemde İspanya’da 183 günden fazla ikamet ettiği için vergi mükellefi olan Shakira, savcılığın suçlamalarını kabul ederek anlaşma yolunu tercih etti.

thumbnail
İlginizi Çekebilir
Dilan Polat’la aynı masada oturan Eylül Öztürk’ün 5 milyon dolarlık serveti…

Savcılık, Shakira’yı gelirlerini ve varlıklarını İspanyol Vergi Dairesinden gizleyerek İngiliz Virgin Adaları, Cayman Adaları, Malta, Panama ve Lüksemburg merkezli bir şirket ağına aktarmakla suçlamıştı. Shakira hakkında 8 yıl 2 ay hapis ve toplamda 23 milyon Euro’ya yakın para cezası talep ediliyordu.

Shakira’nın anlaşma yapmasıyla birlikte, 12 duruşma öngörülen davada beklenen gelişmeler, kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

Haber Merkezi

Shakira da vergi kaçırmış!

Yorumlar kapalı.