Soyer’den dev bütçe!

Vatan Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serhan Bolluk, Başkan Tunç Soyer'in Kentsel Adalet ve Eşitlik Şube Müdürlüğü’nün faaliyetleri için 2024 yılı bütçesinden 19 milyon183 bin lira ayırdığını ifade etti.

Başkan Soyer'den MHP Lideri Bahçeli'ye yanıt!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatan Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serhan Bolluk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kurduğu Kentsel Adalet ve Eşitlik Şube Müdürlüğü’nün faaliyetleri için 2024 yılı bütçesinden 19 milyon 183 bin lira ayırdığını belirtti.

Vatan Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serhan Bolluk şöyle konuştu:

“CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin yeni bir marifetiyle karşı karşıyayız. 2024 bütçe tasarısında karşımıza iki ödenek çıkıyor. 33. sayfada ‘Kentsel Adalet ve Eşitlik Hizmetlerinin Yürütülmesi’ maddesi var. Ayrılması öngörülen ödenek, 19.183.000 Türk Lirası. ‘Kentsel Adalet ve Eşitlik’ dedikleri bir şube müdürlüğü. Kurulduğunu bizzat Belediye Başkanı Tunç Soyer, LGBT denen örgütün en büyük parçası olan ‘Kaos GL’nin youtube kanalında duyurmuştu. Bu müdürlüğün LGBT’ye hizmet için var edildiğini de ifade etmişti. Sözün kısası, CHP’li belediye LGBT’ye hizmet için 19 milyon TL ayırıyor” şeklinde konuştu. Soyer’in bununla da kalmadığını ifade eden Bolluk, “Bu kez 34. sayfada önümüze ‘Toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetlerinin yürütülmesi’ için öngörülen 40 milyon 808 bin Türk Lirası ödenek geliyor. ‘Toplumsal Cinsiyet’ diye uydurdukları kavram da yine LGBT yüceltmesi. Toplayalım; CHP’li belediye LGBTİ için tamı tamına 60 milyon TL’lik bir ödenek öngörüyor. Eğer bu bütçe tasarısı Meclis’te onaylanırsa, hepimizin cebinden aldıkları paralarla ‘Geliyoruz, çocuklarınız için geliyoruz’ diye yürüyüşler yapan LGBTİ örgütünü finanse edecekler.”

HABER MERKEZİ

Soyer’den dev bütçe!

Yorumlar kapalı.