‘Stat masallarına kimse inanmıyor!’

Projesi hazırlanan ve ihaleye iki kez çıkılmasına rağmen yapımı CHP tarafından engellenen Karşıyaka Stadı için, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın yaptığı açıklamalara AK Parti cephesinden tepki gecikmedi.

'Stat masallarına kimse inanmıyor!'
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Projesi hazırlanan ve ihaleye iki kez çıkılmasına rağmen yapımı CHP tarafından engellenen Karşıyaka Stadı için, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın yaptığı açıklamalara AK Parti cephesinden tepki gecikmedi.

Tugay’ın “Bize muvafakat vermeyen mimar, Kulüp Başkanımız Azad Yeşil Bey’e muvafakat veriyormuş. Ne mutlu, keşke bize de yapsaydı ve bu zamana kadar başlatmış olsaydık bu inşaatı” sözlerine AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran yanıt verdi. AK Partili Baran, “Azat Yeşil Bey’in iki ayda aldığı muvafakatı, 2 senedir almayı beceremeyen Cemil Tugay, işi siyasete dökerek hamaset yapıyor. Karşıyaka Belediyesi’nin kurumsal kimliğinin gücü, bu muvafakatı almaya fersah fersah yetecekken, işi yapmak istemeyenler “Mimar muvafakat vermiyor” yalanına sarıldı. Demek ki istenince, ortaya irade konunca alınabiliyormuş. Cemil Bey, “Keşke bize verseydi” diyerek hamaset yapacağına, “Ben neden alamadım?” sorusuna net bir şekilde cevap vermelidir. 2 yıldır stadı yaptık, yapacağız, yapıyoruz, muvafakat çıkmadı, bakanlık vermedi masallarıyla Karşıyakalıları oyalayan Cemil Tugay’a artık kimse inanmıyor” dedi.

SONUÇ ORTADA

AK Partili Baran, “Daha önce mimar ile görüşüp görüşmediğini sorduğumuz Cemil Bey, görüşmediği yanıtını vermişti. Peki Ankara ile temas kurmak istediğinde AK Parti’yi arayan Cemil Bey, acaba bu konuda böyle bir girişimde bulundu mu? Hayır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne Spor Bakanlığı tarafından yollanan protokolün, Büyükşehir tarafından imzalanıp hayata geçirilmesi için çalıştı mı? Elbette hayır. İşte sonuç ortada. Cemil Bey, muvafakat almamak için zaman kazanmaya çalışırken, Azat Bey alabilmek uğruna zamanla yarıştı” dedi.

Cemil Tugay’ın, “Hala belediyeyi suçlamaya çalışmaları da dramatik bir durum. Bir işi yapmak isteyen yapar” şeklindeki sözlerini acı bir itiraf olarak değerlendirdiğini söyleyen Baran, “Devletin stat yapmak için girişimin iki kez baltalayan kimdi? CHP’li yerel yönetim. Devlete gidip, stadı kendisinin yapmak istediğini söyleyen, “Yap” dendiğinde de yapmamak için bahanelere sığınan ve işi tekrar kendin yap diyen kim? Yine yerel yönetim. Anlaşılan o ki Büyükşehir rüyaları görmeye başlayan Cemil Bey, Tunç Soyer’i örnek alarak her basiretsizliği, her başarısızlığı hükümetimize yüklemeye çalışıyor. Stat için üstüne düşeni yapacağını söyleyen Tugay, bu zamana kadar üstüne düşen neyi yapmış da bugünden sonra yapacak?” dedi.

Haber Bülteni 

‘Stat masallarına kimse inanmıyor!’

Yorumlar kapalı.