Süper pasaportta son 15 gün

Vize almanın çok zor olduğu ülkelerin de içinde olduğu 146 ülkeye vizesiz giriş hakkı tanıyan süper pasaportu 30 Haziran’a kadar almazsanız, zamlı almak zorunda kalacaksınız

Süper pasaportta son 15 gün
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere ve Avrupa Birliği (AB) ülkeleri başta olmak üzere 146 ülkeye vizesiz giriş hakkı tanıyan süper pasaporta 83 bin dolar zam geliyor. 30 Haziran 2024 tarihine kadar başvuranlar zamdan etkilenmeyecek.

Avukat Abide Gülel, vize alamayan Türk vatandaşlarını yakından ilgilendiren bu son dakika gelişmesi hakkında şu bilgileri verdi: “Vize sorununu aşmak için talep edenlere İngiltere ve Schengen ülkelerine vizesiz giriş imkânı sağlayan St. Lucia pasaportunu alma fırsatı tanıyoruz. İngiltere ve AB ülkeleri başta olmak üzere toplam 146 ülkeye vizesiz giriş hakkı tanınan St. Lucia pasaportu ile Amerika için kolaylıkla 10 yıllık vize alınabiliyor, Kanada ve Avustralya’ya e-vize ile giriş yapılabiliyor.

Saint Lucia vatandaşlığına toplamda bir kişi için 117.000 USD paket program ödemesi yapılarak İngiliz pasaportunun sağladığı imkânlara sahip Saint Lucia pasaportuna sahip olunabilmektedir.

Yoğun talep nedeniyle olsa gerek Saint Lucia 83 bin dolar zam yapma kararı aldı. Bu karar 30 Haziran’dan sonra uygulanacak. 30 Haziran’dan önce başvuranlar bu zamdan etkilenmeyecek. 30 Haziran sonrasında başvuranlar 117 bin dolar yerine 200 bin dolar ödemek zorunda kalacak.”

ALİ ÖZKAYA

Süper pasaportta son 15 gün

Yorumlar kapalı.