Taekwondo Balkan Şampiyonası’nda 51 kilo da Gençler Balkan Şampiyonu oldu

Bornova Belediyespor Kulübü’nün spor okulları altyapısından yetişen Bekir Osmanoğlu Bosna Hersek’te gerçekleşen Taekwondo Balkan Şampiyonası’nda 51 kilo da Gençler Balkan Şampiyonu oldu. Tesisleşme ve alt yapı olmak üzere spor alanında önemli çalışma ve yatırımlar yaptıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu gurur hepimizin” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bornova Belediyespor Kulübü’nün spor okulları altyapısından yetişen Bekir Osmanoğlu Bosna Hersek’te gerçekleşen Taekwondo Balkan Şampiyonası’nda 51 kilo da Gençler Balkan Şampiyonu oldu. Tesisleşme ve alt yapı olmak üzere spor alanında önemli çalışma ve yatırımlar yaptıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu gurur hepimizin” dedi.

 24-25 Kasım tarihlerinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenen Balkan Taekwondo Şampiyonası’nde gençler kategorisinde Milli Takım sporcusu olarak mücadele eden Bekir Osmanoğlu Bornova’nın gururu oldu. Genç sporcu iki gün süren şampiyonada 51 kilo da birincilik kürsüsüne çıktı.

Türkiye, 23. Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda gençler kategorisinde 20 sporcu ile temsil edildi. Taekwondo Genç Milli Takımı, 20 sporcuyla temsil edildiği şampiyonanın gençler kategorisinde 10 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 15 madalya elde etti. Türk sporcular büyükler, gençler ve yıldızlar olmak üzere tüm kategorilerde 23 altın, 12 gümüş, 24 bronz olmak üzere toplam 59 madalya kazandı. Türkiye, şampiyonada en çok madalya kazanan ülke oldu.

HABER MERKEZİ

Taekwondo Balkan Şampiyonası’nda 51 kilo da Gençler Balkan Şampiyonu oldu

Yorumlar kapalı.