Tamer Osmanağaoğlu: Engelli vatandaşlara verilen maaşların günümüz şartlarında yetersiz

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, "Engelli vatandaşlara verilen maaşların günümüz şartlarında yetersiz olduğunu belirterek, en düşük emekli maaşıyla eşitlenmesi gerektiğini ifade etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda ele alınan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bütçesi üzerinde önemli açıklamalarda bulundu.

Osmanağaoğlu, Türk ve Türkiye Yüzyılı ülküsüne vurgu yaparak, güçlü bir aile kurumuyla Türkiye’nin küresel saldırılara karşı dirençli olabileceğini belirtti. Yusuf Has Hacib’in “İnsan inciyi denizden çıkarmadıkça, o, ister inci olsun ister çakıl taşı fark etmez.” sözünü hatırlatarak, ailenin, çocukların şekillendiği temel bir sosyal çevre olduğunu ifade etti.

Osmanağaoğlu, konuşmasında Gençlik ve Aile Fonu’na da değinerek, Aile ve Gençlik Fonu’nun Cumhur İttifakı eliyle getirilen önemli bir kanun olduğunu ve bu fonun gençlerin yükünü azaltarak aileleri destekleyeceğini vurguladı. Ayrıca, engelli vatandaşlara verilen maaşların günümüz şartlarında yetersiz olduğunu belirterek, en düşük emekli maaşıyla eşitlenmesi gerektiğini ifade etti.

HABER MERKEZİ

Tamer Osmanağaoğlu: Engelli vatandaşlara verilen maaşların günümüz şartlarında yetersiz

Yorumlar kapalı.