Tekfen Filarmoni kurucusunu iki konserle anıyor!

Tekfen Filarmoni, Aralık konserlerini bu yılın başında kaybettikleri kurucuları Ali Nihat Gökyiğit’e ithaf ediyor. Gökyiğit için İzmir ve İstanbul’da iki özel konser düzenlenecek

Tekfen Filarmoni kurucusunu iki konserle anıyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1992 yılında, dünya barışına ve farklı milletlerin kardeşliğine müzik yoluyla hizmet etme misyonuyla Ali Nihat Gökyiğit tarafından kurulan Tekfen Filarmoni, Aralık konserlerini bu yılın başında kaybettiği kurucusuna ithaf ediyor.

6 Aralık’ta saat 20.00’da İzmir AASSM’de, 7 Aralık’ta ise İstanbul’da CRR Konser Salonu’nda düzenelenecek konserlerde, Daimî Şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki orkestranın Bulgar kemancı Liya Petrova ile birlikte icra edeceği Erich Korngold’un Keman Konçertosu’nun yanı sıra geleneksel çalgılardan kemança, kanun, ud ve ney ustaları Mehri Arifqızı, Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan ve Ercan Irmak, kurucularının sevdiği eserleri seslendirecek.

Bir festivali andıracak kadar çeşitlilik barındıracak konserde, bestecisinin “Paganini’den çok, bir Caruso için yazdım” dediği ve teknik açıdan oldukça zor olan keman konçertosu, zengin melodileri ve lirik yapısı ile seslendireni, şarkılı bir yoruma davet edecek. Eserin solisti, berrak tonu ve lirik anlatımı ile parlak bir kariyere sahip, prestijli Carl Nielsen Uluslararası Yarışması birincisi Bulgar kemancı Liya Petrova olacak.

Haber Bülteni

Tekfen Filarmoni kurucusunu iki konserle anıyor!

Yorumlar kapalı.